Pekny clanek. Jen skoda ze hned prvni veta je nesmysl. Neexistuje elektronicka hotovost. Hotovost je vzdy fyzicka forma penez. Pokud to ma formu elektronickou nemuze to byt hotovost.
Skoda ze lidi sami sebe shazuji nevhodnym pouzivanim slov. Jak ma pak nekdo verit tomu obsahu ze to neni stejny nesmysl.
Na zacatku neni, vytezena je ho uz aspon pulka a kdyz bych si chtel nejake koupit, jen dam bohatstvi tem co byli na zacatku a na ty zvysoka kalim. Tak mi povez, jak to bude za 300 let, az bude zbyvat jen 1 nevytezeny BTC a na svet se narodi 3 miliony deti. Ty potom budou muset otrocit pro par bitcentu, zatimco zaprdeni linuxacci a nerdi se budou valet, protoze si pred 300 lety natezili 100 BTC. Na takovej system se ti nova generace zvysoka vykali a udela si vlastni papirove penize s inflaci.
OK, takže akcie nebo počítače Applu pyramida jsou?
K textu o Bitcoinu
- Mike Hearn odchází k úhlavnímu "nepříteli" bitcoinu - k bankám - a proto "mírně" zhrzený postoj lze asi očekávat
- Mike Hearnu se nepodařilo v bitcoinové komunitě prosadit zvýšení bloku, tedy počtu limitu transakcí, a odchází ke konkurenci - společenství 40+ bank s názvem R3.
- R3 (40+ bank) se snaží reagovat vývojem bankovního blockchainu na konkurenci jménem bitcoin
- Bitcoin je nadále funkční a počet transakcí narůstá tzn. že více lidí ho používá...což je reálný důkaz jeho funkčnosti (ne novinové nadpisy o jeho konci)
- aktuální "problém" bitcoinu je v tom "jak hodně a kdy" zvýšit limit velikosti bloku, tedy limit počtu transakcí, aby sít byla stále decentralizovaná, a zároveň to umožnilo právě nově příchozím dostatečnou kapacitu pro transakce (není spor o to "jestli zvýšit" ale "kdy a o kolik zvýšit"
- co by LUPA dal za to, že musí posílit své servery, protože ji narůstá počet uživatelů a tudíž "stojí před kolapsem"...to by měla úplně stejný "problém" jako bitcoin ...tak asi tak :)
Pokud někdo neví Jak Funguje Bitcoin tak zde je 1xA4 vysvětlení - http://jakfungujebitcoin.blogspot.cz/2015/08/bitcoin-pro-laiky-i.html
nesmíš věřít všem novinovým titulkům co napíše bývalý zaměstnanec :).
Samozřejmě nic nepadá, počet transakcí se zvyšuje, počet peněženek také, zapojují se banky i státy. Výkyvy kurzu již nejsou tak obrovské, ale pořád jsou vody rozbouřenější než je některým po vůli.
Výhoda bitcoinu je v tom, že si kdokoliv může zjistit histogram rozložení bitcoinů, celá historie transakcí je veřejná.
"A také to, že chytré Podmínky užívání zabraňují zákazníkům Nest žalovat. Místo toho musí řešit vše arbitráží a ještě o tom nesmí mluvit."
- To patrně platí jenom v USA, v ČR se něčeho takovýho vzdát (někoho zažalovat) občan nemůže, resp. je to neplatný.
Takže jiný podobný blbečci, co si myslej, že nějakejma trapnejma a ubohejma smlouvama někoho doběhnou, se mejlej...
máš k tomu nějaký zdroj?
Podle http://www.bitcoinrichlist.com/top100 má top100 20 % bitcoinů, top 500 jich má 30 %. Ano kumulované bohatství top 500 roste. Rozložení "sil" ale není tragické http://www.bitcoinrichlist.com/charts/bitcoin-distribution-by-address?atblock=390000
Je-li řeč o "centralizaci moci", tak se nemůže dívat na rozložení bohatství (to by mělo smysl v krytoměnách založených na principu proof-of-stake), ale na rozložení výpočetního výkonu sítě. Ta je skutečně hodně koncentrovaná v čínských rukou, ale tragické to podle mě také není.
> Budou a jsou zde jiné firmy, s nimi jiné akcie.
Budou a jsou zde jiné coiny (Litecoin, Dogecoin, blablacoin).
> A i v rámci jedné firmy jsou nové emise akcií.
Každých 10 minut se momentálně emituje 25 BTC.
> A kromě akcí jsou i jiné příležitosti. Nemovistosti, vlastní firma...
Promiň, nechápu, jak to s tím souvisí.
> sakra proč ti to píšu? Jsi opravdu tak pitomý?
Nevím, ale podle mě ty jsi nekonzistentní, špatně se vyjadřuješ, nebo tě špatně chápu. Přečti si thread ještě jednou.
Za 300 let? No rozdělte 25 na polovinu celkem 75krát. Proč se ptáte?
Vy předpokládáte, že všichni příznivci kryptoměn jsou anarchokapitalisti, resp. extrémní libertariáni? Já třeba ne. Proč by nemohl stát nadále existovat a vybírat daně v korunách a přitom umožnit lidem, ať si k placení mezi sebou používají co chtějí?
A není to náhodou podobné jako se zlatem nebo s Picasovými obrazy? Většina jich je už rozebrána a na novou generaci žádné nové nezbydou. :)
Vaše ekonomické úvahy mají vážné chyby. Ti "nerdi" většinu svých bitcoinů už prodali nebo prodají, jelikož se prostě potřebují najíst a zaplatit nájem.
No a nová generace bude opět normálně něco tvořit, dostane za to měnu (třeba bitcoiny) a normálně je utratí. A každá další generace to samé, jen nominálně o trochu méně. Tak holt funguje tvrdá měna. Ale proč by to mělo ekonomice vadit?
viděl bych jinou výhodu, u bitcoinu je platba hotova za čtvrt hodiny kdykoliv kamkoliv po světě, zkoušeli jste převést peníze na druhou stranu planety o víkendu? Počkáte si pár dní. Vlastně ono stačí převést i peníze do jiné banky ve stejné zemi...
Ano, ještě je dlouhá cesta, ale myslím, že výhody už začaly cítit i velké banky. Která jiná forma směny zaručuje kompletní historii a přehled o transakcích?
I samotný bitcoin je strašně blízko totalitní kontrole, stačí mít pouze pod palce vydávání peněženek a jejich přímé vázání na osobu, mám z té představy mráz po zádech.
No ano, spojit peněženku s fyzickou osobou na základě nějakého certifikátu, takové návrhy už se objevily. Já nejsem proti, pokud to bude dobrovolné (a ono to asi těžko půjde jinak než dobrovolně) - mnozí by uvítali, kdyby bitcoin anonymní nebyl. Proč nevyhovět všem?
u bitcoin v současné době to naštěstí už jen tak nepůjde. Technicky to je ale snadno řešitelné, miner bude validovat peněženky podle nějaké databáze nebo public klíč, z kterého se hashuje wallet bude muset podepsat třetí strana, stejně jako se to dělá u PKI. V takovém systému analyzovat peněžní toky musí být pro stát lahůdka, brrr.
Nechci být hnidopich, ale za sekundu jich samozřejmě tolik nedokážeš vygenerovat. V první řadě nebudeš mít dostatek entropie pro tolik ECDSA klíčů, poté nad publicem musíš ještě provést několikrát sha256 a RIPEMD-160. Na běžném zatížené serveru bych jich doporučil generovat nanejvýše 5 za vteřinu ;)
Proč je u BTC okamžitá likvidita nesmysl? BTC převedete z jedné adresy na druhou adresu v průměru za 10 minut. Bankovky převedete z jedné peněženky do druhé peněženky v průměru za 10 sekund (záleží na cviku - hospodský to zvládne rychleji :)). Kde je přesně hranice "okamžitosti"?
To co píšeš o převodu na druhou stranu planety je sice pravda, ale jen dočasná záležitost, a nijak to nesouvisí s podstatou BC.
V podstatě jen obcházíš omezení systému, který by to technicky uměl, ale má to tak uměle nastaveno, kvůli vyšší ceně služby.
Ostatně abys peníze převedl člověku X v Austrálii, tak na druhé straně musíš mít "pojítko" v podobě osoby, co dva účty, v BC i místní bance, a i ty musíš mít tady dva účty.
Úplně stejné umí klasické banky. Tedy převedu v rámci banky v neděli na jiný účet, a na základě toho v Austrálii převede v rámci banky zprostředkovatel na jiný účet. Není rozdíl.
Takto fungují firmy na toto specializované už hodně dlouho.
Mě by vůbec nenapadlo závist zatahovat do diskuse, kdyby se tu na druhé straně neobjevil argument "nespravedlivého rozložení bohatství" nebo jak to nazvat. Možná je "závist" příliš expresivní slovo, ale jiné mě nenapadlo. Spousta lidí prostě není schopna skousnout to, jak se nově vzniklá měna dostává do oběhu. Já se ptám - jak to chcete vymyslet lépe?
Ale jistě, že má smysl použít BTC čistě jen jako platební nástroj, bez dlouhodobého držení a bez spekulace. Těch případů není moc, ale existují a dávají Bitcoinu jako systému jeho fundamentální hodnotu. Pokud by jich bylo řádově víc, třeba na úrovni PayPalu, tak by 1 BTC nestál 400 USD, ale třeba tisíckrát víc.
Samozřejmě naprosto souhlasím, že pokud se tento fundament vytratí, tak BTC ztratí svou hodnotu úplně.
"Já se ptám - jak to chcete vymyslet lépe?"
Těch možností je spousta, každá má nějaké problémy i nevýhody. Toto zde nebudu rozebírat, na to nemám čas, ani chuť. Jen ti říkám, že nemůžeš nahradit starý systém jiným, jež má obsaženy podstatné chyby starého systému, vyjma jediné z nich, a navrch několik nových. To je málo.
A navíc k tomu se tímto vracíš k problému, navíc v mnohem horší podobě, kvůli kterému nekryté peníze vznikly!
Nastuduj si něco o ekonomice středověké Evropy, platidlech, historie vzniku jejich náhrady.... a tak dostaneš základ odpovědi na svou otázku.
Možná ti to tak nepřijde, ale já to s tebou myslím dobře.
No to jsi nepochopil. Já jsem neoznačil pojmem "závist" konkrétní tržní chování nějakého člověka, ale ekonomickou úvahu, která stála za odmítnutím celého systému určité emise soukromých peněz. Snažil jsem se tu vysvětlit, že i takový peněžní systém může fungovat ke spokojenosti všech a určitě neplatí, že "nová generace maká na tu starou", jak tu někdo napsal. Omlouvám se tedy za pojem "závist", neber tu debatu tak emotivně - spíše jde prostě o určitou chybnou ekonomickou úvahu. Já jsem si koupil bitcoiny už před dlouhou dobou, no ale zase jsem je prodal, protože jsem potřeboval jiný majetek, byt, atd. No a takhle se bitcoiny protočily za těch 5 let u většiny lidí. Jen opravdu velký hazardér je drží od samého počátku. No a pokud na tom nakonec vydělá hodně peněz, tak si to nejspíš za to riskování zaslouží.
Ani já si nemyslím, že Bitcoin vydrží delší dobu. Ale jsem přesvědčený, že skončí spíše kvůli technickým problémům (o čemž je tento článek) než kvůli nezájmu o jeho vlastnosti.
moc slovíčkaříš, BTC se bude moci označit jako likvidní až i tvoji věřitelé budou v BTC přijímat uhrazení závazků.
Stejnou úvahou může být likvidní i státní dlouhodobý dluhopis, pokud věřitelé ho budou přijímat. Oni ho ale nepříjímají a likvidní není.
Pak je tady druhá strana, BTC můžeš směnit na trhu za hotovost, stejně jako jakoukoliv veřejně obchodovatelnou komoditu. Není to ale zadarmo a jet o ovlivně poptávkou na trhu a může tě to stát nemalé náklady, tj. BTC teď jako likvidní se považovat nedá.
Proč je u BTC okamžitá likvidita nesmysl? BTC převedete z jedné adresy na druhou adresu v průměru za 10 minut.
Tak určitě. Nebo třeba taky za hodinu, nebo za půl dne, nebo nikdy. Anebo si to druhá strana mezitím rozmyslí a tu transakci zruší (geniální inovace, to je poslední hřebík do rakve akceptaci téhle šaškárny u obchodníka, kterému zbyly aspoň zbytky zdravého rozumu.)
Krom toho, asi ti unikla taková drobnost - ten BTC nejenže jaksi není zákonným platidlem, on tedy není ani všeobecně přijímaným platidlem (a s přihlédnutím k "pokroku" po ovládnutí měny čínskými soudruhy ani nikdy nebude, protože síť, kterou zahltí již desítky tisíc transakcí za den, prostě absolutně nemůže takhle fungovat ani v poměrech ČR, natož celosvětově.)
Ale jistě, já tyhle technické námitky neberu na lehkou váhu. Myslel jsem, že v téhle otázce se pohybujeme na trochu obecnější úrovni - zda je kryptoměna hotovostí nebo ne. Už jsem tu někde psal, že si nemyslím, že zrovna Bitcoin přežije na věčné časy, byl by to celkem unikát v historii IT. Jednoduše bude nahrazen něčím jiným, co se z jeho chyb poučí.
No tak to je pochopitelné, že je-li něco komodita, tak to nemůže být hotovost (v nějaké jiné měně).
Původní otázku jsem chápal tak, zda je možné měnu zaznamenanou v blockchainu chápat v rámci daného měnového systému jako hotovost. Ohradil jsem se proti námitce, že hotovost musí být fyzická, což je podle mě úplně nepodstatná charakteristika.
~/tmp/oclvanitygen> lspci|grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF119M [GeForce 610M] (rev a1)
~/tmp/oclvanitygen> primusrun ./oclvanitygen -p 0 -d 0 1BABLBAM
Difficulty: 873388193410
[1.58 Mkey/s][total 23068672][Prob 0.0%][50% in 4.4d]
A to je GeForce 610M dneska už docela low-end.
jj, hrubý výkon pro výpočet konkrétního hashe je dneska už ok, ale tady musíš provést k tomu ještě řadu operací a hlavně z mého pohledu je kritické právě generování úvodního privátního náhodného klíče.
Krom toho oficiální generátor na BTC wallet je pouze pro CPU :-D
Ted 25 BTC / 10 minut. Co za 300 let? Proc bych mel pouzivat BTC? Radeji se vyucim kovarem a budu za plodiny platit podkovama a hrebikama.
A az to tem zlym bankam a vladam nandate, kdo bude platit stavbu vysoke skoly a uciliste, aby bylo kde produkovat ty IT odborniky, soustruzniky a inzenyry, kteri navrhnou obvody, pocitace, trafostanice atd. aby ten BTC mohl fungovat?
No to já taky nevím, proč máte ten pocit, když BTC používá čím dál víc lidí... až tolik, že na to možná celý systém dojede. Vy se možná pak budete diletantsky posmívat "já jsem to říkal", zatímco já to budu brát jako pozitivní krok na cestě k nové generaci kryptoměn. A ten nepochybně nastane, protože jde o produkt, který jednoduše je užitečný a těžko už může zmizet ze světa bez náhrady.
> Proc ja mam jen pocit, ze vas vsechny stve, ze ste v BTC utopili svoje uspory
Nevýhodou argumentu ad hominem je, že ze sebe člověk může snadno udělat úplného debila, když se jeho věštecké koule netrefí.
Například já jsem si kdysi koupil 1 BTC za 400 Kč a potom (když už byl dražší) 0.7 BTC za 4000 Kč. 4400 Kč není utopení všech mých úspor.
Stačí jedna pořádná sluneční erupce a z počítačů, sítí a dalších vymožeností techniky zůstane jen hromada doutnajícího šrotu. A ten pitomý hřebík bude mít okamžitě cenu trojnásobku vlastní váhy ve zlatě a ten, kdo ho bude umět vyrobit, se bude mít dobře, stejně, jako ten, kdo ho bude umět zatlouci a bude vědět, kam ho zatlouci. Bohužel je na 100% jisté, že nejpozději do 80 let dojde ke globální katastrofě, která nás vrátí do doby kamenné a přežijí jen ti, kteří budou schopni se bez současných civilizačních vymožeností obejít.
I já to s tebou myslím dobře. :)) Zdá se mi, že prostě trochu ignoruješ realitu. Já tu prostě vidím, že tu existuje určitá nenulová poptávka jak po transakčních vlastnostech BTC, tak i po jeho funkci úložiště hodnoty. Samozřejmě znám důvody vzniku nekrytých peněz, ale nemůžu ignorovat i skutečnost, že existuje nějaká poptávka po těch krytých.
Zaslouží si to proto, že byl natolik velký vizionář, že dohlédl 5 let dopředu, správně zanalyzoval, že po vlastnostech bitcoinového systému bude dostatečná poptávka, zároveň správně odhadl, že technicky se ten systém zatím nesesype, atd. Se Sportkou to nemá nic společného, je to obyčejné investování, jako do akcií.
Já vůbec nemluvím o žádných spekulacích, ale o normálním používání bitcoinu. V některých případech je jeho použití nezastupitelné, klidně si představte ten nejhorší z nich (právě proto, aby bylo zřejmé, že je nezastupitelný) - nákup drog na dark webu. V tom případě jdete, koupíte BTC, pošlete, druhá strana je zase prodá a je hotovo. Tak jaképak "makat na druhé"? Prostě v daný okamžik použijete daný užitečný nástroj.
Nechápu, proč lidem tolik zaslepuje mysl závist. Jak chcete vytvořit takovýto systém, aniž by z toho měl prospěch subjekt, který s daným vynálezem přišel? Bylo to tak v celé historii lidstva.
Kryptoměny druhé generace možná budou založeny na principu proof-of-stake (jako Nxt nebo Ethereum), kdy se daná měna netěží, je dána do oběhu najednou a jednotlivé uzly sítě mají rozhodovací sílu podobně jako akcionáři - tím pádem je daný systém ekologičtější (neprovádějí se výpočetní operace jako u bitcoinu), ale jak tak vidím, nakonec stejně u lidí propadne, protože každý bude mít před očima to hrozné zlo, že se na tom "napakuje" autor.
O tom žádná, že důvody kterými je vznik bitcoinu zdůvodňován, jsou věrohodné. Problém je, že tak jak je bitcoin nastaven, tak je jasné, že staré nekryté měny nenahradí. Aneb, čím více člověk o BC ví, tím méně věří v jeho perspektivu.
Což ovšem nevylučuje možnost, že nějaká taková jiná měna bude v budoucnu důležitá, a zaujme pozici BV v podobě, jakou mu zde mnozí malují. Ale BC to jistě nebude.
Jediné, co na BC dává smysl je exit. Což ale nevylučuje, že nějaká ta spekulace na kratší růst může být úspěšná. Problém je v tom, že spekulovat na krátkodobý růst toho, co dlouhodobě půjde dolů, je dost riskantní záležitost.
Uvědomte si, kromě vad v samotném systému BC, i psychologickou záležitost, která tu již zazněla: proč bych měl makat na druhé, co k tomu náhodně přišli na začátku za babku? To radši zkusím nastoupit do jiného letadla, a budu doufat, že doletí alespoň tak daleko, jako BC. Anebo ještě lépe, do životaschopného systému, ne do letadla.
> I samotný bitcoin je strašně blízko totalitní kontrole, stačí mít pouze pod palce vydávání peněženek
Jak se u Bitcoinu dá dostat pod palec vydávání peněženek? Mám program, který mi jich lokálně dokáže za sekundu vydat milion a nikdo o tom nemusí vědět.
Tak záleží vždycky na kontextu debaty. Máme-li hotovost a v protikladu k ní bankovní vklad a pokud bychom se museli rozhodnout, k čemu z těchto dvou kategorií má blíže bitcoin, tak je to z ekonomického (a podle mě i třeba účetního) hlediska rozhodně hotovost.
Na druhou stranu pojem hotovost je definovaný jasně - bankovky + mince. Proto je nejvýstižnější "elektronická hotovost". A hádat se o tom, jestli takový pojem má smysl, je asi tak užitečné jako hádat se před třiceti lety o smysl pojmu "elektronická pošta". :)
Bitcoin neselhal, naopak je o něj největší zájem v historii. Důkazem je zmiňovaný spor ohledně rozšíření kapacity sítě. Kapacitu je nutné rozšířit právě kvůli vysokému zájmu uživatelů. Jsem si jistý, že se to podaří. Akorát to možná trvá trochu déle než jsme zvyklí, ale to je daň za (velmi dobře) decentralizovanou síť bez centrální autority.
jasně, o tom žádná, ale chtěl jsem tím ukázat praktickou výhodu bitcoinu v současné době.
Bankovní převody jsou schválně a cíleně takhle nastaveny a asi z toho mají pěkné pěníze, kdo ví.
Fungují na principu "okamžitě" třeba kartovní společnosti a transakce platebními kartami, jen prozatím je nutné, aby na druhé straně byla PO., což je zase umělé omezení.
No vidíš, a já ti vysvětlil, proč to fungovat nemůže. Jestli jsi to nepochopil, nemá smysl se opakovat.
1) Slovo závist je zde použito ve dvou významech. a) nálepkování, s tím přestaň. b) ve smyslu "motivace"
2) Zkus si nahradit "závist" motivací, a možná pochopíš.
"No a pokud na tom nakonec vydělá hodně peněz, tak si to nejspíš za to riskování zaslouží."
To je jako říci 15 let jsem sázel ve Sportce 500 Kč každý týden, a včera jsem vyhrál první cenu. Tak si to nejspíš za to riskování zasloužím.
Podstata toho co jsem činil ale byla, že jsem provozoval činnost, kde z hlediska pravděpodobnosti byla návratnost jedné vložené koruny 0,2 Kč / každou sázku.
Takže ne, ne nezasloužím. Měl jsem štěstí, ne zásluhu.
To je ovšem vymyšlený příklad, protože MOTIVACE činit něco s návratností 0,2 je špatná. V řeči tvého kmene ovšem ZÁVIDÍM majiteli Sazky, a tak nesázím.
Žádné první rozdávání nebylo, emise je daná spravedlivě. Jak by jsi vymyslel ty?
Žere tě spíš to, že jsi byl tehdy líný si o tom něco přečíst a nebyl jsi u začátku. Problém ale pokračuje, víš o tom kulový i teď ale stejně si to nenastuduješ...
Bitcoin je stále na začátku a jeho potenciál je obrovský... (tak aby jsi za pár let zase nenadával, že jsi se na to dnes pořádně nepodíval)
No hlupáka jste ze sebe udělal pěkného. Podstata kritiky těch Číňanů je totiž v tom, že, jak píše Mike Hearn, oni mají naopak "zvrácenou ekonomickou motivaci", aby se Bitcoin mezi světovou populací zas tak rychle nešířil, jinak se jim zhroutí jejich byznys, který za "velkým čínským firewallem" nestíhá.
> pyramidova hra Bitcoin
Můžeš napsat svoji definici pyramidové hry? Už jsem se tu v diskuzi ptal a nikdo se neozval.
> njn letadlo doletalo, novy pasazeri, uz nenastupuji a ty co v nem jeste leti zjistuji, ze letadlo pada a zlaty padak maji jen ti druzi ti v ridici vezi
Sorry, ale když se podívám na kurz, tak to nevypadá, jako že by to padalo.
> Proc bych mel pouzivat BTC?
Abys mohl platit po TCP/IP bez praštěných poplatků, cashbacků a paypalů náhodně blokujících účty.
> Radeji se vyucim kovarem a budu za plodiny platit podkovama a hrebikama.
Hodně štěstí s posíláním hřebíků po síti.
> A az to tem zlym bankam a vladam nandate
Kdo to chtěl bankám a vládám nandavat?
> kdo bude platit stavbu vysoke skoly a uciliste
WTF? Jak souvisí placení daní s tím, jestli platím zlatými dukáty, podkovami, v hotovosti nebo Dogeciony?
Zalezi s kym, kde a za jakych podminek je uzavren ten vztah. Pkud by to byla firma sidlici v eu je to jasne a plati pravo zeme spotrebitele, pokud neni a sluzbu cerpate v usa tak se bude ridit pravem ktere si zvoli dany subjekt a pak jsou takova ujednani platna. Samotny fakt ze bude sluzba v cestine a vyuzitelna nemene pravni prostredi, pokud firma a sluzba neni v eu.
Mike Hearn kritizuje hlavně selhávající decentralizaci moci, na které měl Bitcoin stát a která se bohužel nekoná, protože je nyní centralizovaná do jednotek až desítek subjektů v Číně, čemuž měl design Bitcoinu zabránit a nezabránil.
Investovat finance do systému v takovém stavu je přinejmenším velmi riskantní.
No právě, normální používání. Na to se BC nehodí. Kolísající kurs okamžitý, dlouhodobý uchovatel to také není. Sakra proč tedy?,
No, s nákupem drog, dětské pornografie, nelegálních zbraní.... nezkoušel jsem, takže nemohu sloužit. V každém případě to pro mě nemá význam, stejně tak pro drtivou většinu ostatních.
Makat na druhé? Pokud to bereš jako okamžité použití, tedy nakoupím BC, na něj okamžitě koupím něco jiného... tak to nedává smysl. Komplikovat to. Žádná výhoda.
A ano závist. Co by si mnozí bez ní počali. Když neví argumentačně kudy kam, vždy je tu ta závist. Tu lze vždy kydnout. Kdyby závisti nebylo, musel by jsi si ji vymyslet.
Čo bude v dalších generacích, bude. Až bude, budeme hodnotit.
Tebe ta závist úplně zaslepila, ve snaze kydnout ji kde se dá, úplně zapomínáš přemýšlet. Pokud zde bude to, co ty nazýváš závistí, tedy že měna nebude uchovatel hodnoty a prostředek snadné směny, ale způsob zbohatnutí pro pasažéry letadla co nastoupili první, tak taková měna neplní svou funkci. Proto musí skončit, proto půjde dolů, proto BC skončí, proto nemá smysl ho kupovat a držet.
Ale co, ty si vystačíš se závistí.
Hm, tak to asi blbě vidím. Nebo mám halucinace.
Asi takhle:
- Tvojím právem je nabízet mi dva dny přejetou veverku za 20.000Kč.
- Mojím právem je od tebe tu veverku za ty peníze nekoupit.
- Tvojím právem je vykřikovat po odmítnutí závist.
- Mojím právem je opovažovat tvé výkřiky za nic než směšné..
To ví každý obchodník, že když chce prodat, tak zákazník musí mít pocit, že za své peníze dostal protihodnotu, a se směnou je spokojený. Když tu bude maličká skupina vlastníků, kterým musíš platit svojí prací poplatek za vstup do systému, kupovat si BC, jehož hodnota stále roste, lidem jež ti za něj svojí práci, žádnou hodnotu nedávají, žádnou práci, žádné zboží, tak kdo může, ten se tomu vyhne. BC je nastaven tak, že na začátku dostala malá skupina poukázky na práci a majetek všech ostatních (když to tito akceptují!)
A lidi nemusí toto akceptovat.
Takže je budoucnost BC jasná. Stejně jako jakéhokoli jiného letadla.
A ty si tomu říkej třeba závist.
Bitcoin je hlavne pyramidova hra, kde pozdejsi generace budou otrocit pro par vychcanku, kteri si na zacatku ukrojili 50%, pokud to tedy je skutecne piratsky projekt genialniho matematika (velmi naivni predstava).
V horsim pripade tech par vychcanku ma nejenom 50% ale i pristup k backdoorum, ktere si tam jakozto zamestnanci tajne sluzby pridali.