Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Bitcoiny? Vidím jen nějaké shluky čísel a písmen. Fuka má za sebou první soud od Martin Prokeš - - kupující kupoval léky na předpis přes internet,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2014 8:37

  Martin Prokeš (neregistrovaný) ---.227.broadband3.iol.cz

  - kupující kupoval léky na předpis přes internet, což je nelegální a velmi rizikové. Příště se bude soudit, že kupoval zbraně, drogy, nebo platil nájemného vraha a nedostal slíbenou službu?
  - právník žalujícího označuje výpisy z blockchainu jako cár papíru. Co je ale pak výpis mailové komunikace? Maily se dají zfalšovat libovolně zpětně. Dokonce lépe, než kryptograficky chráněný blockchain, kam už zpětně nezapíšeme nic.
  - podvodník si naivně zřídil email u Seznamu a zde je VELKÝ PROSTOR pro klíčové důkazy, triviálně zjistitelné jedním dotazem policie u Seznamu. Podle všeho se jedná o nějakého naivu, bylo by velmi snadné ho dohledat podle IP adresy

 • 22. 10. 2014 8:54

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Treba zas tak naivni nebyl. Email u seznamu je pro 90% cechu skoro totez, jako razitko uradu. Zridit si email pres tunel/anonymni proxy/... je otazka nekolika vterin. Pokud si z nej neco nestahl na lokalni stroj, tak ani neexistuje zadna stopa, ktera by ho mohla prozradit.

  Jinak soudce by mel mit alespon predstavu o cem soudi, a prave proto, ze casto nema, pak vysledky vypadaji jak vypadaji, a soudy trvaji jak trvaji. Takove akcie jsou taky jen car papiru, nekdy nejen obrazne ale doslova.

 • 22. 10. 2014 8:48

  M. (neregistrovaný) 2a01:8c00:ff22:----:----:----:----:----

  Jistě, dle dohledání logu u Seznamu a případně i od doktorionline.cz by mohlo pomoci k lokalizaci toho podvodníka. Podstatné ale je, kdy naposledy a kde vystupovval, protože už také může být po době po kterou mají příslušné servery logy ukládat a být smazány.

 • 22. 10. 2014 8:59

  Pojke (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Akcie jsou číslované a podepsané, každá je unikátní a originál.

  Zaknihované akcie jsou též shluk písmen a číslic, nicméně máte výpis, který je podepsaný a datový a jehož "váhu" potvrzuje váha státního úřadu, který jej vydal.