Hlavní navigace

BitTorrent plánuje internetovou distribuci filmů pro HDTV

15. 1. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
15. 1. 2007

Americká společnost BitTorrent je známá především stejnojmenným protokolem pro sdílení souborů na Internetu, populárního nástroje pro šíření pirátských nahrávek filmů. Nyní ale spojila síly s technologickou firmou NetGear a společně chtějí zajistit distribuci filmů a televizních pořadů ve vysokém rozlišení pro patřičně vybavené televizory.

BitTorrent spolupracuje s dvaceti filmovými studii a chystá start knihovny digitálního zábavného obsahu, který bude možné stáhnout. NetGear na začátku ledna představil na lasvegasném veletrhu spotřební elektroniky multimediální set-top-box Digital Entertainer HD (EVA8000), který je na spolupráci s počítačem a BitTorrentem připravený. Služba začne fungovat už od letošního února.

Set-top-box je po připojení k systému domácího kina schopný zajistit streaming digitálních médií z počítačů, síťových zařízení k ukládání dat a multimediálních přehrávačů na bázi USB. Přijímač automaticky rozpoznává, organizuje a přehrává filmy s vysokým rozlišením, televizní pořady, hudební soubory a osobní fotografie – a navíc také internetové video, zpravodajské kanály, zprávy o počasí a rádiové programy. Port multimediálního rozhraní s vysokým rozlišením (HDMI) obsažený v přijímači podporuje formát až 1080p, set-top-box má také optický digitální audiovýstup na přenos prostorového zvuku.

Společnost NetGear bude knihovnu společnosti BitTorrent nabízet spolu se systémem Digital Entertainer HD na stránkách www.netgear.com. Firma BitTorrent bude propagovat systém Digital Entertainer HD na stránkách www.bittorren­t.com.

CIF23

Síť BitTorrent představuje nejrozumnější platformu pro přenos zábavného obsahu s vysokým rozlišením v síti Internet, řekl prezident a spoluzakladatel společnosti BitTorrent Ashwin Navin a dodal: Pokračujeme v rozšiřování možností přenosu sítí BitTorrent za hranice osobních počítačů.

Tisková zpráva firmy také uvádí: Síť BitTorrent dnes generuje téměř čtyřicet procent veškerého internetového provozu na celém světě a představuje nejefektivnější platformu k přenosu velkých souborů s vysokou kvalitou na osobní počítače a zařízení k ukládání dat v této síti. Jaká část přenesených dat je v souladu s autorskými právy, to už tisková zpráva nezmiňuje. Nový krok BitTorrentum ale míří směrem k legalizaci filmového obsahu šířeného sítí.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).