Hlavní navigace

BitTorrent Share chce konkurovat (nejenom) DropBoxu ve sdílení a online úložišti

Daniel Dočekal

BitTorrent Share – www.getshareapp.com – je prozatím dostupný pouze pro Windows a hlavním cílem je umožnit sdílet soubory s kýmkoliv chcete a  bez jakýchkoliv omezení. Zajímavé na něm je, že využívá klasického mechanismu P2P sítí ale zároveň umožňuje určit, kdo „sdílený“ soubor získá. Technické řešení je také zajímavé – prvotní nahrání využívá úložiště Amazon EC2/S3 a poté co je celý soubor „nahrán“ je přesunut do klasického P2P prostředí. Zajistí se tím jednak jeho dostupnosti bez toho, aniž…

BitTorrent Share – www.getshareap­p.com – je prozatím dostupný pouze pro Windows a hlavním cílem je umožnit sdílet soubory s kýmkoliv chcete a  bez jakýchkoliv omezení. Zajímavé na něm je, že využívá klasického mechanismu P2P sítí ale zároveň umožňuje určit, kdo „sdílený“ soubor získá.

Technické řešení je také zajímavé – prvotní nahrání využívá úložiště Amazon EC2/S3 a poté co je celý soubor „nahrán“ je přesunut do klasického P2P prostředí. Zajistí se tím jednak jeho dostupnosti bez toho, aniž by původce dokumentu musel být připojen k Internetu, ale hlavně také úspora financí. Uschovávat soubory u Amazonu by se poněkud prodražilo.

Našli jste v článku chybu?
6. 1. 2012 14:35

Takhle nějak nám to fungovalo v roce 2007 v AllPeers pro Win, Linux i Mac a to včetně PKI. Jenom nám chyběl ten podstatný detail - nahrát to okamžitě na Amazon, aby uživatel 100% ten soubor dostal. Kromě úložiště je ovšem nutné ještě platit za transfery - pokud není možné vytvořit přímé spojení, datové toky jsou příliš velké na to zneuživat cizí stanice pro přenos.

Jinak ani BitTorrent nemá PKI, takže se dá očekávat, že soubory si zase provozovatel služby bude moci přečíst, tedy žádná výhoda na…

6. 1. 2012 14:29

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak se soubor nahraje k Amazonu, potom jeho kousky k uživatelům sítě a odtamtud se stahuje?

Takže každý uživatel ukládá u sebe soubory dalších uživatelů?