Hlavní navigace

BlackBerry se pokusí získat zpět také jeho někdejší zakladatelé

11. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mike Lazaridis spolu s Douglasem Freginem se snaží přijít s konkurenční nabídkou na odkup akcií společnosti. Ani oni však zatím nesehnali potřebné peníze.

Společnost BlackBerry (donedávna „Research In Motion“) by rádi získali zpět její dva někdejší zakladatelé, Mike LazaridisDouglas Fregin. Podle NYT to vyplývá z blíže neupřesněného úředního podání ze včerejška. Pánové Lazaridis a Fregin podle něj zvažují přijít s nabídkou na odkup 92 procent akcií firmy, zatímco sami drží dohromady kolem osmi procent. Jako poradce si najali banku Goldman Sachs a firmu Centerview Partners.

Stojí ovšem před stejně nelehkým úkolem jako Fairfax Financial — přesvědčit velké investory, aby do toho s nimi šli. Zatím nezávazná nabídka od Fairfaxu oceňuje firmu na 4,7 miliardy dolarů.

Podle zdrojů NYT už Mike Lazaridis jednal například se skupinou Blackstone nebo se skupinou Carlyle. U Blackstonu však nepochodil, a s Carlylem se zatím nedostal daleko.

Mluvčí pana Lazaridise se odmítl k těmto zprávám vyjádřit.

Douglas Fregin působil v RIM do roku 2007 jako provozní viceprezident. Mike Lazaridis odstoupil z místa „co‑CEO“ v lednu 2012. Oba se znají už ze základní školy. Společnost Research In Motion založili v roce 1984.

cif-tip-téma-foto

New York Times dále zmiňují, že o BlackBerry se zajímá také Cerberus Capital Management, firma zaměřená na investice do společností v potížích. Podle zdrojů NYT se snaží sjednat si s BlackBerry důvěrný přístup k údajům o hospodaření společnosti.

Zdroj: NYT