Hlavní navigace

BlackBerry se pokusí získat zpět také jeho někdejší zakladatelé

Marek Janouš

Mike Lazaridis spolu s Douglasem Freginem se snaží přijít s konkurenční nabídkou na odkup akcií společnosti. Ani oni však zatím nesehnali potřebné peníze.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost BlackBerry (donedávna „Research In Motion“) by rádi získali zpět její dva někdejší zakladatelé, Mike LazaridisDouglas Fregin. Podle NYT to vyplývá z blíže neupřesněného úředního podání ze včerejška. Pánové Lazaridis a Fregin podle něj zvažují přijít s nabídkou na odkup 92 procent akcií firmy, zatímco sami drží dohromady kolem osmi procent. Jako poradce si najali banku Goldman Sachs a firmu Centerview Partners.

Stojí ovšem před stejně nelehkým úkolem jako Fairfax Financial — přesvědčit velké investory, aby do toho s nimi šli. Zatím nezávazná nabídka od Fairfaxu oceňuje firmu na 4,7 miliardy dolarů.

Podle zdrojů NYT už Mike Lazaridis jednal například se skupinou Blackstone nebo se skupinou Carlyle. U Blackstonu však nepochodil, a s Carlylem se zatím nedostal daleko.

Mluvčí pana Lazaridise se odmítl k těmto zprávám vyjádřit.

Douglas Fregin působil v RIM do roku 2007 jako provozní viceprezident. Mike Lazaridis odstoupil z místa „co‑CEO“ v lednu 2012. Oba se znají už ze základní školy. Společnost Research In Motion založili v roce 1984.

Content

New York Times dále zmiňují, že o BlackBerry se zajímá také Cerberus Capital Management, firma zaměřená na investice do společností v potížích. Podle zdrojů NYT se snaží sjednat si s BlackBerry důvěrný přístup k údajům o hospodaření společnosti.

Zdroj: NYT

Našli jste v článku chybu?