Hlavní navigace

Blíží se konference HDTV Forum 2009

14. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
14. 4. 2009

Příští týden se v Praze uskuteční konference České asociace elektronických komunikací (ČAEK) s názvem HDTV Forum 2009, na které vystoupí zástupci nejvýznamnějších společností z audiovizuální branže. Konference se uskuteční příští úterý a středu, tj. 21. a 22. dubna 2009 v pražském hotelu Corinthia Towers.

Jde o první akci tohoto druhu v České republice, která umožní diskusi mezi výrobci programů, výrobci techniky i provozovateli vysílání. Akce navíc přinese i přehlídku nejnovějších technologií pro vysílání a zpracování HD signálu.

K TÉMATU: ČAEK uspořádá v Praze ve sloupráci s UPC HDTV Forum

Na akci budou přítomní zástupci kabelových společností a provozovatelé kabelových kanálů, zástupci vysílacích platforem, členové státních institucí zabývajících se digitalizací a v neposlední řade i další odborná veřejnost, která není přímo spjatá s provozovateli vysílání nebo dodavateli technologií. Kromě různých komerčních prezentací obohatí program i panelové diskuse.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Tématem bude mimo jiné pirátství na satelitu a v digitálních kabelových systémech, vyjádří se k němu provozovatelé i právníci. Diskuze se povede i o digitálních platformách – zda stačí neplacená nabídka programů v DVB-T, nebo zda mají diváci motivaci přejít na jiné platformy. Dále se bude probírat i možný vliv rozšiřování DVB-T na rozvoj satelitního a kabelového digitálního příjmu v domácnostech.

HDTV Forum 2009 je určeno všem provozovatelům digitálních kabelových a satelitních televizí, výrobcům a zástupcům televizních HD programů, společnostem dodávajícím technologie pro výrobu, distribuci a zpracování HD signálu, výrobcům a dodavatelům spotřební elektroniky a v neposlední řadě také odborníkům a veřejnosti. Česká asociace elektronických komunikací je sdružením, které si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Mezi členy ČAEK patří např. Eurosport HD, HBO Česká republika nebo platforma Skylink.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).