Hlavní navigace

Blízko polských hranic s Ostravskem odstartuje v pátek nový DVB-T multiplex

19. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Kromě regionálního kanálu TVT multiplex nabídne také hudební stanice 4fun TV, Disco TV a Stars TV a volnočasovou TVR. Síť bude fungovat na kanálu 47.

Části diváků na Ostravsku by se mohla už zítra rozšířit programová nabídka dostupná prostřednictvím klasické televizní antény. V polských lokalitách Rybnik – Chwałowice a Ornontowice bude v rámci jednofrekvenční sítě (SFN) spuštěno vysílání nového lokálního multiplexu označovaného jako „L2“. Stát za ním bude lokální televize TVT. Kromě ní se mají v multiplexu objevit také stanice  TVR, 4fun TV, Disco TV a Stars TV. Na své si tak přijdou především hudební fanoušci. TVR je kanálem zaměřeným především na volnočasové aktivity.

Content 23

Předpokládaná mapa pokrytí signálem televize TVT v době, kdy vysílala analogově výkonem 200 Wattů. Obrázek lze zvětšit.
Autor: regionální televize TVT

Předpokládaná mapa pokrytí signálem televize TVT v době, kdy vysílala analogově výkonem 200 Wattů. Obrázek lze zvětšit.

ČTĚTE TAKÉ: Regulátor chce urychlit odchod kanálů Telewizje Polska z tamního multiplexu 1

Digitální síť bude fungovat na kanálu 47 a z obou vysílačů použije maximální vyzářený výkon (ERP) 1 kW. Mapu pokrytí digitálním signálem provozovatel multiplexu prozatím nezveřejnil, ale v „době analogové“, kdy byl výkon z Rybnika pouhých 200 Wattů, se s pokrytím na našem území počítalo. Provozovatel například do mapy zanesl lokality jako Horní Benešov, Hlučín, Bohumín a také Karvinou. V samotné Ostravě už ale signál s největší pravděpodobností dostupný nebude. Je možné, že testy budou spuštěny před oficiálním datem. Čtenáři z této oblasti nám mohou hlásit, zda signál zachytili, nebo ne.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).