Hlavní navigace

Blízký východu a Indie má stále potíže s přístupem na Internet

Jiří Macich ml.

Blízký východ a Indie má stále potíže s přístupem na Internet a to kvůli narušeným komunikačním kabelům pod hladinou Středozemního moře blízko břehů Egypta. Offline je velká část Egypta, kde ještě včera bylo mimo provoz až 70 procent broadbandových přípojek. Problémy s připojením jsou registrovány také v Kataru, Saúdské Arábii, Kuvajtu, Bahrajnu nebo ve Spojených arabských emirátech. Co kabely poškodilo? To se zatím přesně neví, ale zřejmě za problémy bude špatné počasí, které protáhne i opravu…

Blízký východ a Indie má stále potíže s přístupem na Internet a to kvůli narušeným komunikačním kabelům pod hladinou Středozemního moře blízko břehů Egypta. Offline je velká část Egypta, kde ještě včera bylo mimo provoz až 70 procent broadbandových přípojek. Problémy s připojením jsou registrovány také v Kataru, Saúdské Arábii, Kuvajtu, Bahrajnu nebo ve Spojených arabských emirátech. Co kabely poškodilo? To se zatím přesně neví, ale zřejmě za problémy bude špatné počasí, které protáhne i opravu. Ta bude trvat minimálně další týden, takže se hledají způsoby alternativního propojení se světem. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
4. 2. 2008 13:55
rasp (neregistrovaný)
Vice informaci muzete nalezt napriklad zde: http://forums.bharat-rakshak.com/viewtopic.php?p=449474 Podle vseho ty kabely potrhala kotvou nejaka obchodni lod, kdyz se dostala do problemu kvuli nepriznivemu pocasi.
31. 1. 2008 19:09
stacilo by par mw pojitek trochu okourit a udelat tak zalozni spojeni do evropy do doby vyreseni problemu..a mozna je pak ani nesundavat, muzou se zase hodit nekdy :)