Hlavní navigace

Blog.cz českou internetovou pětkou

Jiří Macich ml.

Blog.cz je už dle statistik NetMonitoru pátým nejnavštěvovanějším serverem u nás. Před ním je pouze silné portálové kvarteto. Na český blogovací server Blog.cz zavítalo během ledna 2 731 516 reálných uživatelů. Jyxo, provozovatel služby, nyní zvažuje zavedení kontextové reklamy u hostovaných blogů. Pokusy s reklamou na Blog.cz tu byly již v minulosti.

Blog.cz je už dle statistik NetMonitoru pátým nejnavštěvovanějším serverem u nás. Před ním je pouze silné portálové kvarteto. Na český blogovací server Blog.cz zavítalo během ledna 2 731 516 reálných uživatelů. Jyxo, provozovatel služby, nyní zvažuje zavedení kontextové reklamy u hostovaných blogů. Pokusy s reklamou na Blog.cz tu byly již v minulosti.

Obdobné služby jako nabízí Blog.cz mohou využít i autoři našich čtenářských blogů. Jsou založeny na stejné platformě, což platí i o čtenářských deníčcích na serverech Root.cz, Novinky.cz nebo Auto.cz. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
27. 2. 2008 19:32
Tohle vše se už řešilo, v říjnu loňského roku jsem v http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2014344 reagoval na http://www.lupa.cz/clanky/blog-cz-proc-ho-vzali-denickari-utokem/ - už tehdy bylo jasné, že Blog.cz má obrovskou návštěvnost a otázkou je, zda ji dokáže monetizovat. Útočit na Blog.cz je zbytečné, pokud se někomu nelíbí systém měření návštěvnosti, měl by se ptát SPIRu a NetMonitoru. A mohl by třeba pokračovat tím, proč iDnes.cz své návštěvnosti počítá Jízdní řády, proč velkou část návštěvno…
27. 2. 2008 16:58
Pavel Koza (neregistrovaný)
Zalezi na uhlu pohledu. Vas uhel je samozrejme jasny a pochopitelny, ja to vidim spis tak, ze jdu na konkretni blog a nikoliv na Blog.cz, ktery me vube nezajima. Prijde mi to stejne jako tvrdit, ze nejvetsi spediterska firma v CR je Mercedes (nebo jiny vyrobce aut, co ja vim), protoze prodava nejvic dodavek a nakladaku. Hlavni problem je ocividne v tom, ze se do jednoho baliku michaji weby poskytujici obsah s temi, co poskytuji sluzby... P.S. Nicmene k takovym vysledkum gratuluji a urcite si ne…