Hlavní navigace

Blogy

Google mění názor: porno na Blogger.com zcela zakázané nebude

Google nakonec nebude rušit blogy označené jako pro dospělé, ani nezavede nový zákaz obsahu pro dospělé na Blogger.com.

Daniel Dočekal

2. 3. 2015 8:54

LinkedIn zpřístupní blogy každému. Má smysl tam blogovat?

Blogy na sociální síti LinkedIn byly doposud dostupné pouze ručně vybraným jedincům, teď se ale otevírají pro veřejnost. Je tak vhodné začít přemýšlet, co se s tím dá dělat.

Daniel Dočekal

25. 2. 2014 9:28
| 1

Tumblr hostuje přes 100 milionů blogů

Přes 100 milionů blogů a 44,6 miliard blognutí, takový je výsledek úspěšného roku 2012, ve kterém se Tumblr.com podařilo hodně získat.

Daniel Dočekal

27. 3. 2013 11:36
| 3

Quora, služba na otázky a odpovědi, přidává možnost psát recenze

Jsou to vlastně zvláštní odpovědi s přidanou funkcí hodnocení počtem hvězdiček.

Marek Janouš

8. 3. 2013 17:11

Právě je spouštěno Druidly, rychlé a snadné vytváření mobilních aplikací pro vydavatele

Právě se spouští Druidly, avšak ne na Druid.ly, nýbrž na Druidly.com. Je to nástroj na rychlé vytváření mobilních aplikací pro vydavatele obsahu, a to zejména pro vydavatele menší a pro bloggery nebo jednotlivé blogující firmy.

Marek Janouš

20. 9. 2012 20:16
| 2

Bloguje.cz končí

Provozovatel Bloguje.cz společnost LAAR, a.s. v sobotu oficiálně ukončila podporu této blogovací služby. Někdejší průkopník blogování v Česku tak zřejmě definitivně zmizí z Internetu. LAAR sice dostal několik nabídek na převzetí Bloguje.cz, neakceptoval však žádnou z nich a rozhodl se službu raději uzavřít.

Martin Vyleťal

2. 7. 2012 15:23
| 1

Konec Bloguje.cz je zřejmě neodvratný

Jak už jsme vás informovali, blogovací služba Bloguje.cz – někdejší průkopník blogování v Česku, míří do propadliště dějin. Její současný provozovatel LAAR, a.s. oznámil, že k 30. červnu 2012 ukončí podporu Bloguje. Do konce roku ale zajistí uživatelům přesměrování původních blogů na Bloguje.cz na nové. Krátce po tomto oznámení projevil zájem Bloguje od LAAR převzít a na vlastní náklady provozovat Martin Malý alias Arthur Dent, který v roce 2003 Bloguje.cz spouštěl. 

Martin Vyleťal

22. 5. 2012 10:03
| 3

Skončí Bloguje.cz, někdejší průkopník blogování v Česku?

Blogovací služba Bloguje.cz, která byla spuštěna v květnu 2003, pravděpodobně na začátku prázdnin skončí. Její současný provozovatel LAAR, a.s. oznámil, že k 30. červnu 2012 ukončí podporu Bloguje, kterou službě poskytoval od října 2003. Pro další období bohužel nemůžeme garantovat odpovídající podmínky provozu. Nepodařilo se nám také zajistit jiného provozovatele, stojí mimo jiné v prohlášení, které představitelé LAAR dnes vydali. Do konce roku LAAR garantuje uživatelům přesměrování z adresy…

Martin Vyleťal

15. 5. 2012 16:38
| 3

Takřka polovina ze stovky největších blogů používá WordPress

WordPress v hostované i samostatně provozované podobě je základem takřka poloviny ze stovky největších blogů (podle žebříčku Technorati), uvádí Pingdom v čerstvé studii. WordPress používá 49 blogů a druhou nejrozšířenější platformou je Movable Type (7 blogů). Software používané největšími blogy je jinak poměrně různorodé, včetně čtrnácti blogů, které používají zcela vlastní řešení.

Daniel Dočekal

12. 4. 2012 13:11

Vymřou konečně blogy? Nebo jenom dochází ke kvalitativní změně?

Zahraniční média před konce roku řešila otázku toho, jestli blogy skutečně vymírají, nebo zda je pouze vhodné se na změny dívat z pohledu potřebných změn kvality. Úvahy se paradoxně týkají hlavně technologických blogů. A řeší i to, jestli už náhodou neskončila jejich doba.

Daniel Dočekal

2. 1. 2012 6:25

Podle amerického soudce bloggeři nejsou novináři

Oregonský soudce rozhodl, že bloggerka není žurnalistkou a musí zaplatit 2.5 milionu dolarů za článek, který investiční společnost označila za pomluvu. Crystal Cox kritizovala Obsidian Finance Group a jejího zakladatele Kevina Padricka a obvinila Padricka z podvodu. Vyvolala tím žalobu, dožadující se 10 milionů dolarů a následné soudní řízení. V tom se Cox obhajovala sama a obhajobu stavěla na tom, že měla interní zdroj, který ji informace poskytl. Obsidian požadovala odtajnění zdroje a Cox se…

Daniel Dočekal

8. 12. 2011 7:37
| 5

Propojte svůj blog s Google+ a vyhledáváním Google

Google nabízí možnost propojit váš blog s Google+ a vyhledávání Google. Ve výsledcích vyhledávání se tak objeví odkaz na váš profil v Google+ a v Google+ budou Sparks nabízet propojení na váš Google+ účet. Mechanismus propojení je vhodný nejenom pro blogy, hodí se i pro zpravodajské servery.

Daniel Dočekal

11. 11. 2011 6:25
| 1

Poetické chvíle nad koncem posledního blogu

Kde skončily blogy? V propadlišti facebookových dějin nebo v prokrastinační pasti? Kdy jste naposledy slyšeli tu klíčovou větu: „Hej, čteš můj blog?“

Martin Malý

6. 10. 2011 6:30

První český zaměstnanec Facebooku Jakub Vrána bloguje na Lupě, jak to všechno začalo

Blogy na Lupě přivítaly dalšího blogera. Je jím Jakub Vrána, který už dostal bezmála oficiální titul „první český zaměstnanec Facebooku“ a jenž má blog nazvaný Ve Facebooku, kde chce psát o tom, jak to začalo a jak to pokračuje. A hned z počátku je to pro něj příležitost se proti takovému vnímání „prvního zaměstnance“ ohradit. Věděli jste, že o PHP napsal knihu a má web věnovaný PHP programování? Nebo že pracoval na řadě projektů? Jak jinak by si ho také Facebook vybral… – takže se přijďte…

Patrick Zandl

28. 5. 2011 12:58
| 4

Blogger.com postihl celkový výpadek

Google řeší výpadek své populární služby Blogger.com. Známá služba pro vedení blogů je už několik hodin mimo provoz. K výpadku došlo po pravidelném servisním zásahu do systému, problémy prý nesouvisí s nasazováním nového rozhraní pro administraci, které se již delší dobu připravuje. Momentálně je Blogger.com v režimu read-only. To znamená, že jednotlivé blogy jsou dostupné, ale nefunguje jejich administrace. Navíc zmizely články a komentáře z posledních hodin řádného provozu služby. Google…

Jiří Macich ml.

13. 5. 2011 15:23

Vylepšujeme blogovací systém na Lupě a zveme nové blogery

Blogovací systém na Lupě nebyl nějakou dobu v nejlepší kondici a ukázalo se, že bude nejlepší jej předělat od základů. Chcete přemýšlet o Internetu, psát o zajímavých projektech a třeba i přivydělat? Blogněte si…

Patrick Zandl

15. 4. 2011 6:25
| 8

Blogger.com se po mnoha letech dočká nové administrace

Už notně omšelé administrační rozhraní služby Blogger.com se letos dočká zbrusu nového kabátku. I v roce 2011 tak populární blogovací platformu čekají zajímavé změny. V loňském roce přišla integrace podrobných statistik návštěvnosti, automatická filtrace komentářů či nová funkce pro návrh a přizpůsobení šablon. Letos je pak vedle nového administračního rozhraní, které si můžete prohlédnout na následujícím videu, v plánu ještě také větší důraz na čitelnost blogů na displejích mobilů.

Jiří Macich ml.

15. 3. 2011 12:21

Motivem útoku na WordPress.com byl zřejmě čínský blog

Minulý týden jsme vás informovali o nebývale velkém DDoS útoku na populární blogovací službu WordPress.com. Její provozovatelé útok označili za největší v historii služby. Ve skutečnosti šlo o dva údery. První přišel 3. března a druhý hned následující den. Během několika hodin byl pak obnoven normální provoz. Jako jeden z primárních cílů útoků byl vyhodnocen blog čínského autora, který WordPress.com hostuje.

Jiří Macich ml.

8. 3. 2011 10:25
| 1

WordPress.com převzal od Microsoftu již přes milion blogů

Populární služba WordPress.com převzala pod svá křídla již více než jeden milion blogů z Windows Live Spaces. Microsoft ve spolupráci s provozovateli služby WordPress.com nabízí možnost exportu blogu z Windows Live Spaces již od loňského září, kdy redmondský softwarový gigant oznámil, že se svým nepříliš zdařilým pokusem o komunitní server končí. 

Jiří Macich ml.

4. 3. 2011 13:22

Český blog Googlu se rozdělil na tři tématické sekce

Google tématicky rozdělil svůj oficiální český blog, který čtenáři najdou už od léta 2007 na adrese http://google-cz.blogspot.com. Nově jsou k dispozici tři samostatné sekce cílené na různé skupiny čtenářů: Pro uživatele (RSS) – novinky o službách pro širokou veřejnost, tipy k jejich obsluze.  Pro byznys (RSS) – články k reklamním službám a službám pro byznys.  Pro vývojáře (RSS) – informace o technologiích pro vývojáře (třeba o API). 

Jiří Macich ml.

17. 2. 2011 10:45

Čtenáři iDnes napsali přes sto tisíc článků do svých blogů

Čtenářské blogy při zpravodajském serveru iDnes nedávno oslavily stotisící článek. Ten se zároveň pochlubil, že čtenářské blogy překonaly hranici sedmi milionů přečtených příspěvků měsíčně, což je za poslední tři roky zvýšení o více než sto procent. Spolu s čteností roste i počet návštěvníků, kterých je v současné době více než 400 tisíc měsíčně.

Jiří Macich ml.

11. 1. 2011 10:22

Twitter: uživatelé klientů třetích stran tvoří minoritu

Před časem byla zveřejněna statistika přístupů unikátních uživatelů k mikroblogovací platformě Twitter zohledňující podíl jednotlivých přístupových možností. Klienti třetích stran tahají za kratší konec. Hned 78% podíl patří oficiálnímu webovému rozhraní na twitter.com, které nedávno prošlo redesignem. Mobilní verzi na m.twitter.com patří 14% podíl. Po osmi procentech náleží i přístupu přes SMS a oficiálního klienta Twitter for iPhone. O procentní bod menší podíl pak má Twitter for BlackBerry.

Jiří Macich ml.

25. 10. 2010 15:02
| 3

Nový Twitter je k dispozici všem uživatelům

Provozovatelé mikroblogovací platformy Twitter oznámili, že již všem jejím uživatelům je k dispozici nové webové rozhraní. Jeho nasazování probíhalo v několika vlnách po dobu čtyř týdnů. Pokud jste si doposud nový Twitter neaktivovali, bude na vás při přihlášení čekat hláška Pssst… the new version of Twitter is here. Po kliknutí na žluté tlačítko Try it now naběhne již nové uživatelské rozhraní. Prozatím se lze ale vrátit k tomu původnímu, pokud si rozkoukávání chcete ještě odložit.

Jiří Macich ml.

18. 10. 2010 16:25
| 8

Windows Live Spaces končí, bloggeři se stěhují na WordPress.com

Microsoft se domluvil na spolupráci se společností Automattic, která stojí za blogovací platformou WordPress.com. Právě na ni budou moci přejít uživatelé Windows Live Spaces. Microsoft totiž tento svůj několikaletý pokus o sociální síť a službu pro hostování blogů ukončuje. Současných cca třicet milionů aktivních uživatelů bude moci svůj blog přesunout na WordPress.com. Přesun je možný již nyní, odkazy zůstanou díky přesměrování v platnosti. Kdo by se nechtěl stěhovat na WordPress.com, může svá…

Jiří Macich ml.

29. 9. 2010 7:05
| 1

Blogger.com s novou správou komentářů a filtrováním spamu

Google u své služby Blogger.com nasazuje nové nástroje, kterých mohou autoři blogů využít pro pohodlnější správu čtenářských komentářů. V administračním rozhraní přibyla nová karta Komentáře. Dobrou zprávou je, že Google konečně vyslal do boje s obtěžujícím komentářovým spamem automatický filtr, který maže spam, respektive příspěvky považované za spam přesune do koše se spamem a nepublikuje je. Bloggeři si pak na zmíněné kartě v administračním rozhraní mohou jednou za čas koš prohlédnout a…

Jiří Macich ml.

17. 8. 2010 8:50

Twitter má konečně vlastní tlačítko pro sdílení obsahu

Mikroblogovací server Twitter konečně poskytuje provozovatelům a tvůrcům webových stránek vlastní tlačítko, které návštěvníkům daných webů umožní jednoduše sdílet odkaz na Twitteru. Tlačítka, která se k tomu dosud na různých webových stránkách používala, byla dílem třetích stran. Twitter totiž takové tlačítko nenabízel – na rozdíl od mnoha jiných online sociálních sítí a komunitních serverů, kde lze sdílet (odkaz na) nějaký webový obsah, tedy například článek.

Jiří Macich ml.

13. 8. 2010 13:11

Doporučování uživatelů na Twitteru je už v plném proudu

Již všichni uživatelé mikroblogovací platformy Twitter by měli mít k dispozici funkce pro doporučování dalších mikroblogů, jejichž obsah by je mohl zajímat. O přípravě této funkce jsme vás již informovali. K vytipování dalších potenciálně zajímavých mikroblogů Twitter používá mj. analýzu provázání uživatelů (kdo koho sleduje, resp. kdo čte čí příspěvky). Relevance je tedy závislá na tom, jaké uživatele máte mezi následovanými. Pokud si mezi ně přidáte téměř kohokoliv, tak samozřejmě míra…

Jiří Macich ml.

9. 8. 2010 7:10

Sun Marketing žaluje blogera za test PPC agentur

Společnost Sun Marketing, která se zabývá internetovým marketingem a reklamou na Internetu, podala žalobu na Roberta Štípka, PPC konzultanta, kvůli jednomu slovu ve článku, který zveřejnil na konci března na svém blogu. Sun Marketing považuje Štípkovo jednání za nekalosoutěžní a požaduje u soudu omluvu a finanční satisfakci ve výši 100 tisíc korun. Kromě nesmyslnosti celé kauzy jde o další příklad nezvládnuté krizové komunikace firmy.

Martin Vyleťal

5. 8. 2010 6:30

Twitter bude doporučovat uživatele k následování

Twitter pracuje na nasazení funkce, která má usnadnit jeho uživatelům vyhledávat spřízněné duše. Provozovatelé této mikroblogovací služby přiznávají, že vyhledávání zajímavého obsahu ke sledování je v současnosti mezi více než sto miliony mikroblogů obtížné. Právě proto chtějí aplikovat nástroj doporučující konkrétní mikroblogy, které by daného uživatele mohly zajímat. Před doporučením je zohledněno několik faktorů včetně existujících vazeb mezi jednotlivými uživateli (kdo koho následuje).

Jiří Macich ml.

2. 8. 2010 10:39

Kasa.cz také spouští provizní systém

Dalším českým e-shopem, který spustil provizní systém, je Kasa.cz. Provozovatelům webových stránek (vč. blogů) nabízí jedno až šest procent z ceny zboží bez DPH objednaného na základě reklamy vystavené na daných stránkách. Provize je splatná vždy na základě vystavené faktury, pro fyzické osoby i na základě výpisu z provizního systému, pokud se však nejedná o částku vyšší než 20 000 korun ročně.

Jiří Macich ml.

30. 7. 2010 12:40