Hlavní navigace

Skončí Bloguje.cz, někdejší průkopník blogování v Česku?

Martin Vyleťal

Blogovací služba Bloguje.cz, která byla spuštěna v květnu 2003, pravděpodobně na začátku prázdnin skončí. Její současný provozovatel LAAR, a.s. oznámil, že k 30. červnu 2012 ukončí podporu Bloguje, kterou službě poskytoval od října 2003. Pro další období bohužel nemůžeme garantovat odpovídající podmínky provozu. Nepodařilo se nám také zajistit jiného provozovatele, stojí mimo jiné v prohlášení, které představitelé LAAR dnes vydali. Do konce roku LAAR garantuje uživatelům přesměrování z adresy…

Blogovací služba Bloguje.cz, která byla spuštěna v květnu 2003, pravděpodobně na začátku prázdnin skončí. Její současný provozovatel LAAR, a.s. oznámil, že k 30. červnu 2012 ukončí podporu Bloguje, kterou službě poskytoval od října 2003. Pro další období bo­hužel nemůžeme garantovat od­povídající podmínky provozu. Nepodařilo se nám také zajistit jiného provozovatele, stojí mimo jiné v prohlášení, které představitelé LAAR dnes vydali. Do konce roku LAAR garantuje uživatelům přesměrování z adresy původního blogu na Bloguje.cz na novou.Předplatné nevyčerpané do konce června bude vráceno.

Zdali Bloguje.cz opravdu skončí však není zatím jisté. Martin Malý alias Arthur Dent, který v roce 2003 Bloguje.cz spouštěl, se už  nechal slyšet, že má zájem Bloguje.cz od LAAR převzít a provozovat jej na vlastní náklady.

Zdroj: Weblog tvůrců Bloguje.cz 

Našli jste v článku chybu?
16. 5. 2012 7:29
Mareš (neregistrovaný)

Proč by platil za něco, co chce LAAR tak jako tak zahodit? Tím převzetím jim ještě udělá službu: pokud na to nekývnou, bude si je celý český internet pamatovat jako tu pakáž, co zařízla legendární server. Protože lidi mají sklon pamatovat si jen to špatné, zvlášť pokud přijdou o něco, co považovali za danost. :-)

Kdepak, na místě LAARa bych Bloguje přepsal Dentovi ještě dnes. Kdo chce kam, atakdále.

16. 5. 2012 7:17
jf (neregistrovaný)

On to nechce koupit, on to chce převzít. Proč by měl platit? LAAR ho chce zavřít, z toho nedostane ani korunu, proč by to tedy nemohli _dát_ někomu jinému?