Hlavní navigace

Skončí Bloguje.cz, někdejší průkopník blogování v Česku?

15. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Blogovací služba Bloguje.cz, která byla spuštěna v květnu 2003, pravděpodobně na začátku prázdnin skončí. Její současný provozovatel LAAR, a.s. oznámil, že k 30. červnu 2012 ukončí podporu Bloguje, kterou službě poskytoval od října 2003. Pro další období bohužel nemůžeme garantovat odpovídající podmínky provozu. Nepodařilo se nám také zajistit jiného provozovatele, stojí mimo jiné v prohlášení, které představitelé LAAR dnes vydali. Do konce roku LAAR garantuje uživatelům přesměrování z adresy…

Blogovací služba Bloguje.cz, která byla spuštěna v květnu 2003, pravděpodobně na začátku prázdnin skončí. Její současný provozovatel LAAR, a.s. oznámil, že k 30. červnu 2012 ukončí podporu Bloguje, kterou službě poskytoval od října 2003. Pro další období bo­hužel nemůžeme garantovat od­povídající podmínky provozu. Nepodařilo se nám také zajistit jiného provozovatele, stojí mimo jiné v prohlášení, které představitelé LAAR dnes vydali. Do konce roku LAAR garantuje uživatelům přesměrování z adresy původního blogu na Bloguje.cz na novou.Předplatné nevyčerpané do konce června bude vráceno.

Zdali Bloguje.cz opravdu skončí však není zatím jisté. Martin Malý alias Arthur Dent, který v roce 2003 Bloguje.cz spouštěl, se už  nechal slyšet, že má zájem Bloguje.cz od LAAR převzít a provozovat jej na vlastní náklady.

Zdroj: Weblog tvůrců Bloguje.cz 

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.