Hlavní navigace

Vylepšujeme blogovací systém na Lupě a zveme nové blogery

15. 4. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

blog
Blogovací systém na Lupě nebyl nějakou dobu v nejlepší kondici a ukázalo se, že bude nejlepší jej předělat od základů. Chcete přemýšlet o Internetu, psát o zajímavých projektech a třeba i přivydělat? Blogněte si…

Novinkou – snad příjemnou – je integrace nového blogovacího systému do stávajícího redakčního systému Lupy, čímž se pro nás stává práce s blogem přehlednější, správa jednodušší a integrace s Lupou samotnou lepší. To jsou píáristické superlativy – hurá na blog.lupa.cz.

Kde budeme kritizováni, už víme také a sepíšeme si to sami, abychom vám ušetřili část práce a dostáli poslání Lupy zastupovat naše čtenáře (i u vlastních projektů).

Po úvaze, kterou my považujeme za zralou, řada echtovních blogerů ji bude považovat za výraz šílenství, jsme se rozhodli blogy zjednodušit až na dřeň. Nelze si měnit vzhled, lze mít jeden blog, rozhodnout si můžete o pár věcech, jako je přítomnost vašeho LinkedIn profilu, propojení s Facebookem a načítání odkazů z Delicious nebo přidání Navrcholu či Google Analytics měření. A pokud budete chtít být vidět i na titulní stránce, tak si nahrát ikonku, kterou se čtenářům představíte. Blog by přece měl být o osobnostech, ne? Samozřejmě, jestli osobnost nejste a fotku mít nechcete, tak nemusíte – jen s tou titulní stránkou Lupy to pak nebude tak horké.

Proč ten minimalismus?

Ti, kdo chtěli psát své myšlenky a vyřádit se na designu, už někde píšou. Ti, co by rádi jen psali a ladění designu je zdržovalo, mohou nyní psát i u nás, po svém. Naprostá většina uživatelů starých blogů měla ten původní design, pouze si jej editacemi občas rozhasili. A tomu je konec. Všechny blogy se deklarují svým jménem či jménem autora, ikonkou – a snad to stačí.

Proč blogovat na Lupě a o čem?

Vlastně o čemkoliv, ale nejlépe o věcech souvisejících s internetem, mobily, sítěmi, internetovými projekty. Vyvíjíte web? Chcete se podělit s čtenáři Lupy se svými dojmy, s tím, jak postupujete? To je třeba dobrý důvod pro blog. Něco vás zajímá a chcete mít stabilní přiliv čtenářů? To je další důvod.

Abychom vám blogování zpříjemnili, budeme také nejlepší blogery odměňovat. V prvé řadě zajímavými cenami – za duben oceníme jednoho blogera, jenž nás nejvíce zaujme, knihou Python 3 v papírové verzi (v elektronické bychom se nepředali, tu NIC.cz rozdává sám),  a druhému blogerovi věnujeme knihu Internetový marketing od Albatros Media. 

A ano, odměny blogerům jsou zpět

Kromě toho budeme také mezi blogery rozdělovat peníze. Každý měsíc vyhodnotíme 10 článků, které nám subjektivně přijdou nejlepší, a odměníme je po 250 Kč. Ano, když budete excelovat, můžete mít všech 10×250 Kč pro sebe, ale pozor, za duben budeme přidělovat jen polovinu, protože už je také polovina měsíce.

A další ceny přijdou, máme pro vás přichystané poukázky na knihy, elektroniku a další radosti, které snad potěší a zpříjemní psaní.

Jak blogy vypadají? Podívat se můžete na náš redakční blog – blogy mají standardně novou adresu za lomítkem, takže blog.lupa.cz/re­dakce …

Blog Redakce Lupy

Blog Redakce Lupy

A co dělat, pokud jste u nás již blog měli? Měl vám dorazit e-mail s instrukcemi, ale některé se vrátily, takže stačí se ozvat e-mailem na redakce zavináč lupa.cz a my vám sloučíme váš starý blog s vaším nový loginem na Lupě. Staré heslo je již k nepotřebě.

MMF24

PS: Blogy se na titulní stránce Lupy budou objevovat postupně, jednak podle toho, jak budou přidány nové příspěvky, a také podle toho, jak budeme jejich autory „autorizovat“ jako důvěryhodné pro publikaci přímo na titulní stránce Lupy. Ostatní o nic nepřijdou, blogy budou na blog.lupa.cz.

Tak, ať se vám líbí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).