Hlavní navigace

Blogy odolávají sociálním sítím, pomáhají starší uživatelé

Martin Vyleťal

Ačkoli popularita blogování s ohledem na boom sociálních sítí zejména u věkových skupin 15 až 18 a 18 až 33 let ztrácí, nedávno zveřejněný výstup z průzkumu v rámci amerického projektu The Pew Internet & American Life Project, přichází mimo jiné s překvapivým zjištěním, že obecně popularita blogování ve Spojených státech ve srovnání s rokem 2008 vzrostla. Důvodem je prý rostoucí obliba blogování u věkových skupin 33 a více. Na druhou stranu i starší generace, stále ve větší míře, objevují…

Ačkoli popularita blogování s ohledem na boom sociálních sítí zejména u věkových skupin 15 až 18 a 18 až 33 let ztrácí, nedávno zveřejněný výstup z průzkumu v rámci amerického projektu The Pew Internet & American Life Project, přichází mimo jiné s překvapivým zjištěním, že obecně popularita blogování ve Spojených státech ve srovnání s rokem 2008 vzrostla. Důvodem je prý rostoucí obliba blogování u věkových skupin 33 a více. Na druhou stranu i starší generace, stále ve větší míře, objevují kouzlo sociálních sítí. Například ve věkové skupině 74+ používá sociální sítě už téměř pětina všech, kteří jsou online. V roce 2008 to byly pouhá 4 procenta.

Zdroj: The PewInternet

Našli jste v článku chybu?
28. 12. 2010 17:52

Taky mám blog a musím uznat, že s příchodem Twitteru a posléze Facebooku už nebloguju jako dřív. Předtím jsem měl v hlavě nějakou myšlenku, tak jsem ji pěkně rozepsal na blog. Teď tu myšlenku zkrátím na nějakých 140 znaků, je zbytečné se o ní rozvláčně rozepisovat. Blogpost si zaslouží jen delší příspěvky. Pokud to tak mají i jiní uživatelé, možná to přispěje ke zkvalitnění blogů. Kydy, obrázky, linky na videa atd... to se přesune na mikroblogy a Facebook, vlastní názory budou na blozích.