Hlavní navigace

Bloomberg v krizi, vypnul zřejmě nejen svou německou verzi

9. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 3. 2009

Na celosvětově známý ekonomický kanál Bloomberg Television dosedly naplno důsledky finanční krize. Jak informuje německý server DiGITAL fernesehen, televize dnes ukončila vysílání tamní verze tohoto kanálu. Na satelitu je nyní šířena pouze evropská mutace. Tuto skutečnost si server ověřil monitoringem na družici Astra. Program se sice stále identifikuje v EPG jako Bloomberg TV Germany, ale vysílání jasně svědčí o tom, že jde o verzi Bloomberg Europe.

Na webových stránkách Bloombergu jsou u německé mutace informace o tom, aby divák využil stránek Bloomberg.com. Stejná situace je i u ostatních verzí – italské, španělské a francouzské. Dnes dopoledne navíc došlo podle serveru KingOfSat na satelitu Astra 1H právě k ukončení šíření Bloomberg TV France na kmitočtu 12640/V, kde bylo vysílání nahrazeno opět kanálem Bloomberg Europe. Německá verze existovala od 1. srpna 1998, americká funguje od roku 1994.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).