Hlavní navigace

NewsPoint, syndikace zpravodajství od amatérů, získala důvěru investorů

21. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Londýnská firma Blottr vybrala na další rozvoj 400 000 liber.

Londýnská společnost Blottr získala investici £400 000 na další rozvoj služby NewsPoint, znovu spuštěné v říjnu 2012. Kolo vedla firma Kima Ventures, připojil se i stávající investor Playfair Capital. Blottr tak celkem vybral už 1,4 miliónu liber.

Blottr je platforma pro „občanské zprávy“, tedy zpravodajský web s obsahem tvořeným novináři‑amatéry. Založen byl v létě 2010. Obchodní model nejprve spočíval jen na reklamě, přitom Blottr vyplácel podíl autorům článků podle počtu zobrazení článků.

Výhodou Blottru je, že se mu kromě toho podařilo vyvinout „ověřovací algoritmus“, který strojově vyhodnocuje pravděpodobnou důvěryhodnost zprávy na základě několika faktorů, ale vstupuje do toho i lidská moderace.

V roce 2011 spustil NewsPoint poprvé; tehdy tak poskytl platformu Blottru vydavatelům, kteří si měli skrze ni vybudovat vlastní síť dobrovolných přispěvatelů. Myšlenka se patrně neujala, protože NewsPoint byl 10. října 2012 spuštěn znovu, a tentokrát jako služba syndikace zpráv pocházejících přímo od přispěvatelů Blottru.

Cloud23

Vydavatelé si mohou na NewsPoint předplatit přístup k právě se vyvíjejícím zprávám, a to výlučný přístup s hodinovým předstihem před širším zveřejněním Blottrem. Předplatitelé takto dostanou 3 až 10 žhavých zpráv denně, patrně vybraných ze zdrojů Blottru dodatečnou lidskou moderací.

Blottr již před říjnovým spuštěním NewsPoint získal pro službu dva nejmenované zákazníky z řad zpravodajských sítí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).