Hlavní navigace

Miroslava Bobka ve vedení internetu Českého rozhlasu střídá Alexandr Pícha

11. 12. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

11. 12. 2009

UVNITŘ FOTO Novým šéfem internetového a multimediálního oddělení Českého rozhlasu, označovaného jako ČRo 8 Online, bude po odcházejícím Miroslavu Bobkovi nynější šéfredaktor ČRo 1 – Radiožurnálu Alexandr Pícha. Informoval o tom šéf marketingového a PR oddělení veřejnoprávního rozhlasu René Zavoral s tím, že Pícha se nové funkce ujme od Nového roku.

K TÉMATU: Šéf Českého rozhlasu Leonardo Miroslav Bobek povede pražskou ZOO

Novým šéfredaktorem Radiožurnálu se od stejného data stane Petr Souček, který doposud vedl sportovní redakci této stanice. Miroslav Bobek, který vedle ČRo 8 Online vedl také digitální stanici ČRo Leonardo, zvítězil ve výběrovém řízení na ředitele pražské zoologické zahrady a funkce se ujme rovněž od 1. ledna 2010.

Alexandr Pícha, nový ředitel ČRo 8 Online (Foto: Český rozhlas)

Pícha se stává šéfem internetového oddělení ČRo v době, kdy se vedení rozhlasu chystá na „nerozhlasových“ službách výrazně šetřit. Generální ředitel ČRo Richard Medek už po svém zvolení do funkce letos v září prohlásil, že omezí multimediální projekty a soustředí se především na hlavní poslání rozhlasu – rozhlasové vysílání.

ČTĚTE TAKÉ: Zruší Český rozhlas svoje multimediální oddělení?

Z vedení Radiožurnálu odchází Pícha po šestnácti letech. Od roku 1993 do roku 2006 byl šéfredaktorem a posléze ředitelem této nejposlouchanější stanice ČRo. Poté odešel na dva roky do Spojených států jako stálý zpravodaj rozhlasu. V USA vystřídal Miroslava Konvalinu, který se stal místo něj ředitelem Radiožurnálu, ale jen na necelé dva roky.

cif-tip-téma-foto

Když se přede dvěma lety stala ředitelkou Radiožurnálu Barbora Tachecí, přesvědčila Píchu, aby se předčasně vrátil z USA a přijal funkci šéfredaktora Radiožurnálu. Tu si Pícha ponechal i po odvolání Tachecí na začátku loňského roku, zatímco ředitelkou Radiožurnálu a všech zpravodajských stanic ČRo se stala Hana Hikelová, která do té doby vedla digitální zpravodajské Rádio Česko.

Český rozhlas zatím nezveřejnil, kdo nahradí Miroslava Bobka v čele digitální stanice ČRo Leonardo, zaměřené na vědu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.