Hlavní navigace

Bohatá vánoční nadílka záplat od Microsoftu

10. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

I na druhé prosincové úterý si Microsoft připravil sérii záplat pro své softwarové produkty. Tentokrát vyšlo rovnou šest kritických záplat. Jedna z nich je kumulativní aktualizací pro prohlížeč Internet Explorer. Další kritická záplata řeší díru ve vyhledávání v Průzkumníkovi ve Windows Vista a Windows Server 2008. Po jedné kritické aktualizaci se dočkaly textový editor Word a tabulkový kalkulátor Excel, potažmo utility Word Viewer a Excel Viewer. Další z těch kritických záplat je určena pro…

I na druhé prosincové úterý si Microsoft připravil sérii záplat pro své softwarové produkty. Tentokrát vyšlo rovnou šest kritických záplat. Jedna z nich je kumulativní aktualizací pro prohlížeč Internet Explorer. Další kritická záplata řeší díru ve vyhledávání v Průzkumníkovi ve Windows Vista a Windows Server 2008. Po jedné kritické aktualizaci se dočkaly textový editor Word a tabulkový kalkulátor Excel, potažmo utility Word Viewer a Excel Viewer. Další z těch kritických záplat je určena pro vybrané vývojářské nástroje (např. Visual Studio .NET 2002/2003) a systém Windows 2000 a novější.

Vedle půl tuctu kritických záplat vyšly také dvě hodnocené jako důležité. Jedna je pro knihovny Windows Media Format a druhá je pro Microsoft Search Server 2008 v 32bitové i 64bitové edici. Většina záplat vyžaduje restartování systému. Všechny jsou dostupné přes službu Microsoft Update. Více informací o nich naleznete na serveru Microsoft TechNet. Vedle záplat vyšla opět i nová verze Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru, který si nyní nově poradí i s trojany Win32/Yektel.A a Win32/FakeXPA.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).