Hlavní navigace

Bohemia.Net přináší revoluci do cen za ISDN

18. 2. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V minulých měsících jsme pozorovali a pečlivě zaznamenávali dramatický pokles cen za připojení, který se realizoval především u připojení ISDN. Zdálo se, že SPT TELECOM se svými 1200 navždy vyhrál - nevyhrál. Je vlastně dobojováno: Bohemia.Net totiž zrušil zvláštní ceny za ISDN a snížil je na úroveň cen běžného dial-upu.

Abych pravdu řekl, tento vývoj mne osobně překvapil. Zastával jsem názor, že ceny za připojení prostřednictvím ISDN dolů nepůjdou – a půjdou-li, zákazník to citelně pocítí v podobě snížení kvality. Ceny však dolů skutečně šly a je otázkou, nakolik se to na kvalitě projeví. I nadále si myslím, že se to stane (či stalo), ale to je spíš otázka spekulací.

Je humorné, že právě včera zveřejnil věčný evangelizátor ISDN, Luboš Veselý, článek s provokativním názvem 33K6, 56K i 64K přístup k Internetu za stejnou cenu? a v závěru se zeptal: „Myslíte si, že v průběhu tohoto roku se objeví poskytovatel, který sjednotí cenu analogového a ISDN dialupu?“ Tou dobou se už pár chvil světem mihotaly bannery, které naplnění jeho slov oznamovaly.

Průkopníkem je tedy Bohemia.Net, jeho příslušný ceník si nakonec můžete prohlédnout sami, nové ceny už obsahuje. Při ročním předplatném můžete mít od nynějška neomezené ISDN připojení od Bohemia.Netu za 760 korun měsíčně, pokud budete platit měsíčně, vyjde vás na 850 korun.

Mám pocit, že Bohemia.Net nedává svým konkurentům svým překvapivým úderem příliš na výběr – budou muset s cenou taky zahýbat. Rozvoji ISDN to jistě pomůže, Telecom má navíc v rukávu ještě jednu fintu – u ISDN patrně nebude na rozdíl od běžného připojení v tarifu Internet 99 účtován poplatek za sestavení hovoru.

MM socky3

Marek Antoš


Související články a odkazy:

* Bohemia.Net nabízí 64 kb/s linku za 15 tisíc
* Bohemia.Net s novinkami na přídi

* Zlevněte ISDN aneb jak přesunout peníze od SPT k ISP
* Padající ceny ISDN podruhé
* Ceny ISDN padají jako hrušky na podzim. No jo, ale…
* Co dělají ceny Internetu přes ISDN? Padají, padají…

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.