Hlavní navigace

Bohunka Kulichová: Většina lidí mne podporuje

3. 7. 2001
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Přestože se Miss Internet koná už pošesté, v něčem je letošní ročník zcela nový - do poklidného průběhu nominační fáze zasáhla celointernetová kampaň "Volte Bohunku", o které jsme nedávno psali. O celé věci psala i další média, přímo hlavní aktérky se však nikdo nezeptal. Rozhodli jsme se proto vyzpovídat přímo Bohunku Kulichovou.
V uplynulém roce jste nepostoupila ani do finále, co Vás přimělo k tomu, ze jste se přihlásila znovu a jak vidíte své šance letos?

426

Soutěž mě velice motivuje k tomu, abych stále zlepšovala (alespoň doufám, že se tak děje) své webové stránky. A nelze zcela popřít i dávku legrace, která byla spojena s opětným přihlášením. Zatím zcela určitě nelze říct, jestli se zúčastním finále, protože výsledky hlasování se mohou kdykoliv změnit.

Jak se díváte na iniciativu, která vznikla v doméně www.bohunka.cz? Souhlasíte s ní, nebo se Vás na druhou stranu dotýká?

Autor stránek je jistě velice zajímavou osobností. Sama jsem byla velice překvapena, jak okomentoval moji velice úsměvnou fotografii, která patří více do kategorie recese, než k této soutěži. A proti samotné iniciativě nemůžu nic dělat. Všichni jsme svobodní a pokud neporušujeme zákony, tak si můžeme dělat, co se nám zachce – a to stejné platí i pro autora stránek. Vzhledem k tomu, že na tomto serveru běží diskuse kolem mě samotné, občas se člověk dozví zajímavou kritiku. Nikomu nemůžu vnucovat myšlenku, že já jsem NEJ… Ale na druhou stranu je vidět, že stále existují lidé, kteří se pod svoji kritiku dokáží podepsat a ti, co se za svůj názor stydí.

Chodi Vám v souvislosti s Miss Internet (či iniciativou v doméně www.bohunka.cz) nějaké reakce? Jsou spise negativní nebo pozitivní?

Objevily se reakce kladné i záporné. Většina lidí, kteří pochopili, proč jsem se přihlásila, mě většinou podporuje. V poslední době mám pocit, že převažují kladné reakce, to ovšem neznamená, že negativní reakce nedostávám.

Nepřipadá Vám podobna iniciativa nefér vůči ostatním soutěžícím? Některé z nich si zřejmě stěžovaly.

Iniciativa, která vznikla na podporu mé osoby, byla vytvořena někým, koho sama neznám, a myslím si, že je na každém, jak se rozhodne. Pokud by měla některá ze soutěžících vztek na to, že tato „kampaň“ není právě v její prospěch, tak za to já nemohu. Myslím si, pro kteroukoliv z dívek může někdo vytvořit podobné stránky. Internet je přece svobodnou pavučinou, kde si každý může najít „to svoje“.

Jak se díváte na současný posun v soutěži Miss Internet od původního zaměření z kombinace znalosti Internetu a fyzické krasy k fyzické kráse?

Sama se dosud domnívám, že soutěž není založena jen na fyzické kráse, protože pokud by tomu tak bylo, potom bych se do této soutěže nehlásila.

Domníváte se, že by se sympatie veřejnosti měly nějakým způsobem odrazit i na výsledcích finále, nebo by závěrečné rozhodnuti melo byt v rukou poroty?

Na jednu stranu by bylo krásné, kdyby mohla hlasující veřejnost podpořit i samotné výsledky finále, ale na druhou stranu soutěž má prokázat znalosti internetu, krásu a „duševní krásu“ soutěžících a k tomuto celkovému zhodnocení by měla být objektivní porota. Všechny posuzované vlastnosti dívek nelze ohodnotit z jejich vlastní prezentace, k tomuto účelu je živé finále.

KL22 hlasovani

Děkujeme za rozhovor.

S Bohunkou Kulichovou si povídal Mirek Zeman.

Autor článku

Score => Lupa.cz => M&W => Advertures => McCann Prague => Leagas Delaney Hamburg / Prague => Dark Side => [?]