Hlavní navigace

V boji o vyřazení českých stanic z nabídek slovenských kabelovek přituhuje

24. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televize Nova vyčlenila speciálně člověka, který se vyřazením této stanice z nabídek slovenských operátorů zabývá. Společnost UPC Broadband Slovakia už dostala symbolickou pokutu.

Rada pro vysílání a retransmisi (RVR), slovenská obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), pokutovala na svém posledním zasedání tamní pobočku kabelového operátora UPC za šíření českých programů, k jejichž distribuci nemá společnost právo. Pokuta byla pro firmu zatím symbolická, pouze 100 euro, tedy v přepočtu přibližně dva a půl tisíce korun. Minimální možná hranice byla 99 eur. Informaci přinesl server Mediálne.sk.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Studená sprcha pro klienty UPC Slovensko. Z nabídky zmizí Nova Sport

UPC má problém konkrétně s Nova Group, Prima GroupTV Barrandov. Nejvíce se do boje o vyřazení svých programů ze slovenských kabelovek vložila právě první jmenovaná skupina. Podle předsedy RVR Miloše Mistríka na něj dokonce Nova speciálně vyčlenila jednoho člověka. Mediálne.sk uvedl, že skupina provozující nejsledovanější českou televizi, se chce s operátory nejprve džentlmensky dohodnout. Odpojení TV Nova na Slovensku by mělo proběhnout k určitému datu.

Z ARCHIVU: Slovenské UPC dostalo varování: Přestaňte šířit Primu!

TV Nova a UPC Broadband Slovakia už spolu vedou boj delší dobu. Vše vyvrcholilo koncem loňského roku, kdy se kabelový operátor rozhodl vyřadit z nabídky tematický kanál Nova Sport jako odplatu za to, že Nova Group na něho podala žalobu. Oficiálně se k tomuto kroku firma nevyjádřila. Místo této stanice se v nabídce objevil program ESPN America. Na Slovensko dorazí až z Německa zástupci nejsledovanější tamní televize RTL. Ani těm se nelíbí šíření jejich programů u našich východních sousedů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).