Hlavní navigace

Box.com chce se službou Box Notes prohánět EverNote či OneNote

26. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Úložiště Box.com zaspalo nástup cloudové synchronizace, ale nyní chce zpět na vrchol. Chrlí jednu novinku za druhou: Box Notes, zdvojnásobení bezplatné kapacity či novou aplikaci pro Android.

Cloudové úložiště Box.com (dříve Box.net) během posledních týdnů představilo hned několik dílčích novinek, díky nimž se chce dostat zpět do hry po boomu cloudových úložišť s podporou synchronizace souborů mezi počítači. Tu Box.com již nějakou dobu také podporuje.  Nově se však chystá konkurovat také online službám pro správu a sdílení poznámek.

Box Notes jde proti dobře známým službám EverNote či OneNote. Uživatele si chce získat svou jednoduchostí, již uživatelé dříve oceňovali na službě Google Notebook, která však podobně jako Google Reader „nepřežila“ očistu produktového portfolia společnosti Google. Uživatelé úložiště Box.com mohou požádat o zaslání pozvánky k betatestování Box Notes.

Box Notes nevyžaduje instalaci speciálního programu. Jde o čistě webovou aplikaci v podobě jednoduchého textového editoru s podporou základního formátování textu, vkládání grafiky a videí. Týmovou spolupráci má usnadňovat například podpora připínání poznámek jednotlivým částem textu či postranní panel umožňující jak přidávání komentářů, tak komunikaci v reálném čase.

10 GB zdarma a nové tarify pro firmy

Pro osobní využití nyní Box.com nabízí zdarma úložiště o kapacitě 10 GB namísto dřívějších 5 GB. Box.com tak nyní poskytuje ihned po registraci o 8 GB více než Dropbox a 3 GB více oproti službě SkyDrive od Microsoftu. Stále se ale najdou úložiště s větší kapacitou. Třeba Copy.com poskytuje 15 GB okamžitě po registraci.

Představeny byly také nové tarify pro firmy. Nejnižší tarif Starter za 5 USD měsíčně nabízí úložiště o kapacitě 100 GB pro jednoho až deset uživatelů. Zmíněných 5 USD se platí za každého uživatele. V případě tarifu Business je to 15 USD měsíčně za úložiště o kapacitě 1 GB (tarif je určen pro tři a více uživatelů). Za 35 USD měsíčně za uživatele Box.com poskytuje neomezený prostor.

Firmy chce Box.com oslovit novými funkcemi, jako je upozornění na neobvykle velký rozsah stahovaných dat indikující možný pokus o jejich vynesení z firmy. Do webového uživatelského rozhraní, které je nadále napojené na webovou sadu kancelářských aplikací Google Docs, přibyly nové možnosti zobrazování náhledů díky technologiím získaným při akvizicí firmy Crocodoc.

MMF tip early

Nové mobilní aplikace pro iOS a Android

Provozovatelé služby Box.com chystají novou verzi přístupové aplikace pro iOS, která má být uvedena ještě do konce tohoto roku. Nedávno již vyšla nová verze přístupové aplikace pro populárnější Android.  Došlo na značný redesign uživatelského rozhraní, ale také na doplnění nových funkcí. Seznam novinek obsahuje třeba jednoduché přepínání mezi více účty.

Další novou funkcí je možnost nechat automaticky aktualizovat sdílené dokumenty dříve stažené offline do paměti mobilního zařízení. Díky této funkci zaměřující se především na firemní uživatele by v zařízení měla být vždy dostupná co možná nejnovější verze dokumentu pro dobu bez možnosti (adekvátního) přístupu k Internetu.

Používáte EverNote, OneNote či podobnou službu?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).