Hlavní navigace

Bradáč s Chudárkem popřeli, že by se sešli s premiérem Nečasem

14. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 9. 2011

Kandidaturu na generálního ředitele České televize konzultoval s premiérem Petrem Nečasem (ODS) pouze bývalý šéf televize Nova Petr Dvořák. Informace, že tak učinili i výkonný ředitel zpravodajského kanálu ČT 24 Roman Bradáč a bývalý výkonný ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek, je mylná. Serveru DigiZone.cz to řekli oba tito finalisté konkurzu na šéfa ČT. Zpravodajský server iDnes.cz přitom v úterý večer citoval zástupce premiéra, podle něhož se Nečas sešel nejen s Dvořákem, ale i Bradáčem a Chudárkem.

KOMENTÁŘ: Co je to tedy veřejnoprávní?

ICTZ23

S panem premiérem jsem se nesešel, tuto zprávu jsem dementoval již včera, odpověděl Chudárek na dotaz v dnešním online rozhovoru se čtenáři serveru iDnes.cz. Bradáč řekl totéž serveru DigiZone.cz během rozhovoru, který dnes poskytoval ke své kandidatuře na funkci generálního ředitele ČT. Oba kandidáti se ale v úterý sešli s Václavem Menclem (ODS), předsedou volebního výboru Poslanecké sněmovny, do jehož kompetence spadá i mediální legislativa.

Dvořák, který serveru DigiZone.cz poskytl rozhovor ke své kandidatuře rovněž dnes (vyjde příští pondělí, interview s Romanem Bradáčem tento pátek), uvedl, že schůzku si po něm vyžádal sám premiér Nečas. Jednání prý bylo krátké a týkalo se pouze doplňujících informací k Dvořákově kandidátskému projektu. Předseda Rady ČT Milan Uhde v úterním pořadu Hydepark na ČT 24 řekl, že jej premiérova schůzka s jedním z kandidátů nijak neznepokojuje.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.