Hlavní navigace

Britové poprvé na Amazonu kupují víc e-knih, než papírových knížek

6. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stačily dva roky od uvedení čtečky Kindle a Britové na Amazonu kupují více elektronického čtení než papírových knih, pochlubila se tamní pobočka obchodu. Od začátku letošního roku se podle čísel na Amazonu na každých 100 papírových knížek prodalo 114 e-knih.  Čísla nejsou ověřována nezávislým auditem a týkají se výhradně prodejů přes Amazon, upozorňuje britský Guardian. Zahrnují i prodej papírových knih, které nemají elektronickou verzi, a nezahrnují e-knížky, které jsou ke stažení zdarma.

Stačily dva roky od uvedení čtečky Kindle a Britové na Amazonu kupují více elektronického čtení než papírových knih, pochlubila se tamní pobočka obchodu. Od začátku letošního roku se podle čísel na Amazonu na každých 100 papírových knížek prodalo 114 e-knih. 

Čísla nejsou ověřována nezávislým auditem a týkají se výhradně prodejů přes Amazon, upozorňuje britský Guardian. Zahrnují i prodej papírových knih, které nemají elektronickou verzi, a nezahrnují e-knížky, které jsou ke stažení zdarma.

Statistiky Amazonu také ukazují, že vlastníci jejich čtečky kupují až čtyřikrát více knížek než v době, kdy Kindle neměli. Opět se jedná o prodeje pouze přes Amazon. Největším e-bestsellerem se na britském Amazonu stala knížka Padesát odstínů šedé autorky EL Jamesové, které se za dva měsíce prodalo 2 miliony kopií.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn