Hlavní navigace

Britové se mohou těšit na bohatou televizní nabídku od BT

19. 1. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 1. 2006

Britský telekomunikační gigant BT uzavřel další tři dohody s majiteli autorských práv, díky kterým rozšíří svoji připravovanou službu televize přes širokopásmový Internet (IPTV) o více domácí zábavy. Společnost podepsala už vloni v prosinci smlouvy s firmami BBC Worldwide, Paramount a Warner Music Group, nyní k nim přibyla trojice National Geographic Channel, HIT Entertainment a Nelvana. První z nově nasmlouvaných vyrábí vzdělávací pořady, další dva se zaměřují na tvorbu pro děti. Podle informací serveru Digital Media Europe by se měl BT v tomto roce dohodnout ještě s dalšími majiteli práv, start nové služby přitom plánuje na letošní podzim.

Zákazníci IPTV od BT si budou moci na vyžádání přehrávat filmy, hudbu i televizní pořady, čekají je interaktivní a komunikační novinky, a to vše přes vysokorychlostní Internet na obrazovky jejich televizorů. Služba zkombinuje přístup k volně vysílaným programům zemské digitální televize a nabídce video-on-demand, která se už bez Internetu neobejde. BT sází na software od Microsoftu a set-top-boxy z dílny firmy Philips, dostupnost služby nebude podmíněna fixním měsíčním poplatkem.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.