Hlavní navigace

Britové si na mapách mohou prohlížet i vypínání sekundární sítě

4. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 4. 2008

Diváci ve Spojeném království mají k dispozici podrobné mapy s termíny digitalizace. Mohou z nich snadno zjistit, kdy bude přecházet z analogu na DVB-T nejen primární vysílač v každé oblasti Británie, ale i celá jeho sekundární síť. Vysílače a převaděče jsou na mapách barevně sjednoceny podle toho, jak jsou na sobě závislé.

PODÍVEJTE SE: Přehledné mapy digitalizace ve Spojeném království

MM AI t

Mapy britské digitalizace zveřejnil regulační úřad Ofcom a bude je průběžně aktualizovat podle vývoje ostrovního harmonogramu přechodu na digitální vysílání. Pro některé oblasti jsou totiž zatím známé jen čtvrtletí roku, ve kterých tu k vypínání analogu a zapínání DVB-T dojde. Digitalizace má v Británii jednoduchý scénář. Nejprve dochází k vypínání veřejnoprávního programu BBC 2, jehož místo nahrazuje první digitální vysílací síť. Po čtyřech týdnech je na řadě vypnutí zbylých analogových programů a zapnutí dalších multiplexů DVB-T. První oblastí, kde si Britové přechod v této podobě vyzkoušeli, bylo vloni v listopadu město Whitehaven a jeho okolí.

SOUVISLOSTI: Británie vypnula svoje „Domažlicko“

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).