Hlavní navigace

Britové stále ještě kupují analogové televizory

8. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
8. 7. 2008

Britská vláda sklidila kritiku za to, že i přes rozsáhlé informační kampaně se najde ještě řada britských diváků, kteří si kupují analogové televizory a neví o tom, že jim nejpozději do čtyř let nebudou bez připojení digitálního přijímače fungovat. Přibližně čtyři miliony domácností ve Velké Británii vlastní výhradně analogový televizor.

Přestože se počet prodaných analogových televizorů snižuje, v dubnu letošního roku si Britové koupili 105 400 analogových televizorů. To je přibližně pětina ze všech prodaných televizních přijímačů v tomto měsíci. Podle Edwarda Leigha, který je předsedou Státního účetního výboru pro kontrolu výdajů, řada diváků doposud neporozuměla důsledkům vypnutí analogového televizního vysílání. To podle Leigha jen dokazuje, že používání tzv. Digital Tick loga, kterým mají být v obchodech označeny ty televizory, které umí přijímat DVB-T signál, řadu spotřebitelů před pořízením analogového televizoru neochránilo. Navíc „Digital Tick“ používají pouze dvě třetiny prodejců spotřební elektroniky.

CIF - osobnosti

Kritika vlády se také týkala pomoci s instalací digitálních přijímačů, která je zdarma poskytována pouze vybraným sociálním skupinám. Podle Státního účetního výboru pro kontrolu výdajů se instalace zaměřuje pouze na jeden televizor v domácnosti, přičemž ostatní si pak musí starší nebo postižení lidé se set-top-boxem propojovat sami.

Zdroj: Rapid TV News

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).