Hlavní navigace

Britská DVB-T platforma Freeview bude nabízet čtyři HD programy

4. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 4. 2008

První britští diváci digitální zemské platformy Freeview se televizního vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) dočkají již začátkem příštího roku. Vyplývá to z plánu regulačního úřadu Ofcom, který chce reorganizovat britské digitální zemské vysílání tak, aby mohlo divákům nabízet až čtyři programy v HD kvalitě. Spouštění nových HD programů bude probíhat podobně jako při vypínání analogového vysílání, tedy region po regionu. Jako první by se HDTV vysílání měli dočkat obyvatelé Granady, která o analog přijde v příštím roce.

Zahájení HD televizních programů umožní přesun programů z multiplexu B do multiplexů 1,2 a A. Multiplex B byl přidělen veřejnoprávní BBC, nyní programy britského veřejnoprávního vysilatele digitální síť B opustí a zůstane zde pouze vysílání BBC HD. Zbytek kapacity multiplexu bude využit pro vysílání komerčních stanic.

ICTZ23

Čtyři volně šířené programy v HD kvalitě, které budou dostupné divákům s příslušným vybavením, se ale podle Ofcomu stále nedají porovnávat s nabídkou satelitního a kabelového vysílání.

Zdroj: Broadband TV News