Hlavní navigace

Britská ITV potvrdila, že příští rok natočí pátou řadu Panství Downton

11. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTOGALERIE Seriál vysílá v České republice veřejnoprávní televize. Diváci u nás měli možnost vidět zatím jeho tři řady. Publikum seriálu se odhaduje celkově na 120 milionů lidí.

Diváci, respektive především divačky, které si oblíbily historický seriál Panství Downton, se mohou těšit na jeho další sérii. Britská komerční televize ITV potvrdila, že v příštím roce natočí jeho pátou řadu. Seriál se vysílá i v České republice. Veřejnoprávní televize letos na podzim nabídla jeho třetí řadu, ve Velké Británii se chýlí ke konci jeho čtvrtý běh. Zbývá odvysílat už jen tradiční vánoční speciál, který je připraven den po Štědrém dnu, tedy na 25. prosince. Ani čtvrtá řada si na Ostrovech nevedla špatně. Průměrně ji sledovalo téměř 12 milionů diváků.

Marketing Meeting balicek

Z ARCHIVU: Britská ITV potvrdila, že natočí IV. řadu seriálu Panství Dowton

Ve Spojených státech porazilo finále třetí řady Panství Downton všechny placené a kabelové kanály v danou chvíli. V USA vysílala tento kritiky i diváky vysoce hodnocený seriál stanice PBS a vidělo ho zde 24 milionů diváků. Za dobu natáčení seriálu, tedy od roku 2010, byl prodán do více než 220 zemí světa a jeho odhadované publikum je okolo 120 milionů lidí. ITV dnes zároveň vydává čtvrtou řadu na DVDBlu-ray discích, zájemci si mohou taktéž koupit speciální dárkový set, kde naleznou všechny doposud odvysílané díly. V Británii se vysílá Panství Downton vždy v neděli po pěvecké soutěži X Factor ve 22 hodin našeho času.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).