Hlavní navigace

Britská vláda vyčlenila 100 milionů liber na vysokorychlostní Internet v deseti městech

Martin Vyleťal

Britský ministr financí George Osborne dnes oznámil, že britská vláda uvolní 100 milionů liber na podporu vysokorychlostního připojení k Internetu o rychlosti 80 až 100 Mbit/s v deseti vybraných britských městěech. Nebudou mezi nimi chybět Cardiff, Belfast, Edinburg a Londýn. Peníze jsou určené pro oblasti, ve kterých by tamní telekomunikační operátoři bez dotací podobné sítě nevybudovali. Do roku 2013 bude uvolněno 20 milionů, v roce 2014 pak 60 milionů a zbývajících 20 milionů liber do dubna…

Doba čtení: 1 minuta

Britský ministr financí George Osborne dnes oznámil, že britská vláda uvolní 100 milionů liber na podporu vysokorychlostního připojení k Internetu o rychlosti 80 až 100 Mbit/s v deseti vybraných britských městěech. Nebudou mezi nimi chybět Cardiff, Belfast, Edinburg a Londýn. Peníze jsou určené pro oblasti, ve kterých by tamní telekomunikační operátoři bez dotací podobné sítě nevybudovali. Do roku 2013 bude uvolněno 20 milionů, v roce 2014 pak 60 milionů a zbývajících 20 milionů liber do dubna 2015.

Už dříve britská vláda oznámila, že v rámci projektu Digitální Británie investuje v následujících čtyřech letech celkem 530 milionů liber do zlepšení kvality, pokrytí a rychlosti broabandového připojení k Internetu ve venkovských oblastech britského království.

V říjnu ministr financí také ohlásil uvolnění dalších 150 milionů liber, které budou použity na rozšíření pokrytí mobilním signálem na 99 procent území Velké Británie. V současné době je mobilním signálem pokryto 95 procent území Walesu, ve Skotsku a Severním Irsku dosahuje ale pokrytí „jen“ 90 procent.

Zdroj: The Guardian

Našli jste v článku chybu?