Hlavní navigace

Britské O2 nevpouští zákazníky na nevhodné weby bez platební karty

7. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Velká Británie je známá často absurdními požadavky na ochranu před takzvaně nevhodným obsahem na Internetu. Britský mobilní operátor O2 je nyní začal naplňovat tak, že před vstupem na weby pro dospělé vyžaduje od uživatelů platbu kartou ve výši jedné libry pro ověření věku (zpět pak vrátí 2,5 libry na mobilní účet). Netřeba dodávat, že řadu uživatelů tato obstrukce pořádně irituje. Jedním z důvodů je i to, že filtr pracuje na základě whitelistu (nikoliv blacklistu) a blokuje i neškodný obsah…

Velká Británie je známá často absurdními požadavky na ochranu před takzvaně nevhodným obsahem na Internetu. Britský mobilní operátor O2 je nyní začal naplňovat tak, že před vstupem na weby pro dospělé vyžaduje od uživatelů platbu kartou ve výši jedné libry pro ověření věku (zpět pak vrátí 2,5 libry na mobilní účet). Netřeba dodávat, že řadu uživatelů tato obstrukce pořádně irituje. Jedním z důvodů je i to, že filtr pracuje na základě whitelistu (nikoliv blacklistu) a blokuje i neškodný obsah jako je třeba služba Google Translate.

CIF 24 - tip - superearly cena

Celá situace působí až směšným dojmem. Pokud se totiž zákazníci namísto sítě mobilního operátora připojí přes nějakou dostupnou bezdrátovou síť, mohou si samozřejmě stahovat tolik tzv. nevhodného obsahu, kolik je libo. Ostatní poskytovatelé Internetu totiž nemají povinnost ověřovat věk svých uživatelů před vstupem na údajně nevhodné stránky, tedy alespoň prozatím. Situace ve Velké Británii je taková, že by nebylo překvapením, kdyby se v tomto ohledu změnila k horšímu. 

Zdroj: The Register

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).