Hlavní navigace

Britské televize nedostanou garanci pro HD, do dražby kmitočtů jde i Microsoft

9. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 5. 2007

Britský ministr pro tvůrčí průmysl a turistiku Shaun Woodward naznačil, že provozovatelé zemského digitálního vysílání nemohou automaticky počítat s novými kmitočty. Na nich chtěly televize přitom rozjet vysílaní ve vysokém rozlišení (HDTV). Máme revizi Ofcomu, které se zabývá digitální dividendou, uvedl Woodward pro Sdružení vysílacích novinářů.

Ministr poukázal na dostupnost mobilní televizi v době Letních olympijských her, které se příští rok konají v Pekingu. Zmínil se také o líbivosti technologie u mladých diváků. Rizikem každé revize je rychlost technologického vývoje. Tyto technologie se mění tak rychle, že by největší chybou bylo učinit teď rozhodnutí a revizi uzavřít, řekl Woodward.

Televize každopádně kmitočty pro HD (uvolněné analogovým vysíláním) automaticky nezískají a jejich dražba v Británii bude. O frekvence mají zájem uživatelé rádiových mikrofonů, ale také Microsoft. Co ten s nimi chce dělat v případě úspěchu dělat, to zatím ostatní netuší.

KL22 hlasovani

Zdroj: Broadbandtvnew­s.com

Na stejné téma čtěte:
Do roku 2020 se má na HDTV dívat většina Britů. Možná
Britové přemítají, koho pustit do pozemního vysílání HDTV

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.