Hlavní navigace

Britský Channel 5 podepsal dlouholetou smlouvu na šíření přes satelit Astra

Lukáš Polák

Portfolio stanic Channel 5, které je možné zachytit prostřednictvím satelitní pozice 28,2 stupně východně, oslovuje měsíčně 45 milionů diváků ve Velké Británii a Severním Irsku.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost SES, dominantní poskytovatel vysílacích služeb prostřednictvím družice v Evropě, dnes oznámil podepsání kontraktu s britským kanálem Channel 5. Smlouva je označená jako dlouhodobá dohoda, ovšem o přesné délce trvání tu zmínka není. Šíření signálu se pochopitelně týká satelitní pozice 28,2 stupně východně, satelity Astra, která je zachytitelná bez větších problémů v České republice. S posunem směrem na východ je však pak nutná parabola větších rozměrů.

WT18 tip v článku Sitta

ČTĚTE TAKÉ: BBC nabídne z londýnské olympiády 24 živých HD streamů

Channel 5 nabízí ve svém programu aktuální zpravodajství, sport, dětské programy, stejně jako dokumenty, lifestylové magazíny, reality show a americká dramata. Podle posledních průzkumů oslovuje stanice ve Velké Británii a v Severním Irsku na 45 milionů diváků měsíčně a dostupná je jak prostřednictvím řady tamních operátorů, tak i skrze nekódovanou satelitní službu Freesat. Channel 5 spolupracuje s SES už od svého spuštění v devadesátých letech minulého století.

Našli jste v článku chybu?