Hlavní navigace

Britský Channel 5 podepsal dlouholetou smlouvu na šíření přes satelit Astra

26. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Portfolio stanic Channel 5, které je možné zachytit prostřednictvím satelitní pozice 28,2 stupně východně, oslovuje měsíčně 45 milionů diváků ve Velké Británii a Severním Irsku.

Společnost SES, dominantní poskytovatel vysílacích služeb prostřednictvím družice v Evropě, dnes oznámil podepsání kontraktu s britským kanálem Channel 5. Smlouva je označená jako dlouhodobá dohoda, ovšem o přesné délce trvání tu zmínka není. Šíření signálu se pochopitelně týká satelitní pozice 28,2 stupně východně, satelity Astra, která je zachytitelná bez větších problémů v České republice. S posunem směrem na východ je však pak nutná parabola větších rozměrů.

Content 23

ČTĚTE TAKÉ: BBC nabídne z londýnské olympiády 24 živých HD streamů

Channel 5 nabízí ve svém programu aktuální zpravodajství, sport, dětské programy, stejně jako dokumenty, lifestylové magazíny, reality show a americká dramata. Podle posledních průzkumů oslovuje stanice ve Velké Británii a v Severním Irsku na 45 milionů diváků měsíčně a dostupná je jak prostřednictvím řady tamních operátorů, tak i skrze nekódovanou satelitní službu Freesat. Channel 5 spolupracuje s SES už od svého spuštění v devadesátých letech minulého století.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).