Hlavní navigace

Hacker hledající důkazy o existenci mimozemšťanů bude vydán do USA

4. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hacker Gary McKinnon bude pravděpodobně vydán americké spravedlnosti, jelikož britský nejvyšší soud zamítl i jeho odvolání. Dvaačtyřicetiletý McKinnon sice ještě zkusí štěstí u Evropského soud pro lidská práva, ale zřejmě bude prvním Britem vydaným do USA v souvislosti s počítačovou kriminalitou. V letech 2001 až 2002 se naboural do počítačového systému amerického ministerstva obrany a Úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA), kde se snažil najít zatajované důkazy o existenci mimozemšťanů. Svou…

Hacker Gary McKinnon bude pravděpodobně vydán americké spravedlnosti, jelikož britský nejvyšší soud zamítl i jeho odvolání. Dvaačtyřicetiletý McKinnon sice ještě zkusí štěstí u Evropského soud pro lidská práva, ale zřejmě bude prvním Britem vydaným do USA v souvislosti s počítačovou kriminalitou. V letech 2001 až 2002 se naboural do počítačového systému amerického ministerstva obrany a Úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA), kde se snažil najít zatajované důkazy o existenci mimozemšťanů. Svou činnost chtěl omezit na čas, kdy v úřadech neměl být nikdo, kdo by si jeho počínání všiml, jenže se sekl v počítání časového posunu.

Hovoří se o největším průniku do americké vojenské sítě v historii, ovšem britský hacker se hájí tím, že nezpůsobil žádnou škodu. S tím však Američané nesouhlasí a škody způsobené například narušením citlivé vojenské infrastruktury vyčíslují na 700 000 dolarů. Ve Spojených státech tak britskému hackerovi hrozí až 60 let vězení či pokuta ve výši 1,75 milionu dolarů, ale očekává se, že žalobci spokojí s tříletým trestem, z něhož si dva roky bude moci odsedět doma ve Velké Británii. (Security World)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.