Hlavní navigace

Brňáci chystají travel hackathon. Stojí za ním Skypicker, Tripomatic a IBM

27. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jihomoravská hackathonová scéna je v pohybu. A čím dál víc se do ní zapojuje i IBM. To po akci zaměřené na chytrá města tak podpoří i cestovatelské startupy.

Dva dny kódování s jasným cílem. „Zadání bude takové, jak propojit naše lety i s ubytováním tak, aby klient viděl celkovou cenu svého výletu. Samozřejmě to bude zaměřené na levné cestování,“ komentuje zakladatel Skypickeru Oliver Dlouhý

Za hackathonem stojí Skypicker a taktéž brněnský projekt Tripomatic. Startupy dodají účastníkům data a za korporace se přihlásilo IBM, které dodává technologie. „Skypicker už dnes používá náš SoftLayer a domlouváme se na další spolupráci,“ říká Petr Biskup, který má české startupové projekty v IBM na starosti. 

MM socky3

Celou akci bude o víkendu mezi devatenáctým a dvacátým červnem hostit Jihomoravské inovační centrum. 

IBM a dva rozjeté startupy nejsou jedinými, kdo chce využít nápady zvenčí. Svůj první mobilní hackathon má za sebou třeba i Slevomat. Ještě živější byl loňský podzim. Velkou akci si totiž uspořádalo duo Pavel Doležal a Petr Šimeček z Kebooly. S velkými daty od Avastu, České spořitelny nebo Seznamu si v říjnu v TechSquare v rámci Enterprise Data Hackathonu hrály necelé dvě stovky vývojářů. Jednou z největších akcí ale stále zůstává třídenní Czechhackathon.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.