Hlavní navigace

Brněnské studio opět povede Souček

23. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
Rada České televize schválila návrh generálního ředitele Petra Dvořáka na jmenování Jana Součka ředitelem Televizního studia Brno (TSB) na další čtyři roky.

Jan Souček nastoupil na místo ředitele regionálního televizního studia v Brně po několikakolovém výběrovém řízení v červnu 2014. Za dva roky jeho působení se podařilo dokončit výstavbu nové budovy v Brně-Líšni, kam se ještě letos přesunou všechny provozy brněnského studia, posílit provázanost TSB s dalšími kulturními a vzdělávacími institucemi v regionu a zvládnout výrobu náročných pořadů, jakým byl například seriál Labyrint.

Televizní studio v Brně letos slaví pětapadesát let existence, patří k tradičním institucím, které by měly hrát podstatnou roli nejen v životě daného regionu. Letos navíc prochází jednou z nejzásadnějších změn za poslední desetiletí, v nové budově vznikly moderní prostory pro výrobu pořadů i zpravodajství a já jsem přesvědčen o tom, že Jan Souček dokáže tento potenciál brněnského studia plně využít. Jsem rád, že Rada České televize můj návrh na jeho jmenování schválila, říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.