Hlavní navigace

Brněnské studio opět povede Souček

Autor: ČT
Bohumil Herwig

Rada České televize schválila návrh generálního ředitele Petra Dvořáka na jmenování Jana Součka ředitelem Televizního studia Brno (TSB) na další čtyři roky.

Doba čtení: 1 minuta

Jan Souček nastoupil na místo ředitele regionálního televizního studia v Brně po několikakolovém výběrovém řízení v červnu 2014. Za dva roky jeho působení se podařilo dokončit výstavbu nové budovy v Brně-Líšni, kam se ještě letos přesunou všechny provozy brněnského studia, posílit provázanost TSB s dalšími kulturními a vzdělávacími institucemi v regionu a zvládnout výrobu náročných pořadů, jakým byl například seriál Labyrint.

Televizní studio v Brně letos slaví pětapadesát let existence, patří k tradičním institucím, které by měly hrát podstatnou roli nejen v životě daného regionu. Letos navíc prochází jednou z nejzásadnějších změn za poslední desetiletí, v nové budově vznikly moderní prostory pro výrobu pořadů i zpravodajství a já jsem přesvědčen o tom, že Jan Souček dokáže tento potenciál brněnského studia plně využít. Jsem rád, že Rada České televize můj návrh na jeho jmenování schválila, říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Našli jste v článku chybu?