Hlavní navigace

Brno láká turisty virtuální prohlídkou zajímavých lokalit

2. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Brno si pro návštěvníky své oficiální webové prezentace připravilo virtuální prohlídky zajímavých míst. Cílem nové služby je přilákat do moravské metropole turisty. Doufám že ty, kteří u nás ještě nikdy nebyli, může virtuální prohlídka největších památek nalákat k tomu, aby se sem k nám přijeli podívat, uvedl podle ČTK brněnský primátor Roman Onderka. Virtuální procházky nabízejí k prohlédnutí zhruba dvě desítky památek a turisticky nejzajímavějších lokalit. Flashová aplikace kromě…

Brno si pro návštěvníky své oficiální webové prezentace připravilo virtuální prohlídky zajímavých míst. Cílem nové služby je přilákat do moravské metropole turisty. Doufám že ty, kteří u nás ještě nikdy nebyli, může virtuální prohlídka největších památek nalákat k tomu, aby se sem k nám přijeli podívat, uvedl podle ČTK brněnský primátor Roman Onderka. Virtuální procházky nabízejí k prohlédnutí zhruba dvě desítky památek a turisticky nejzajímavějších lokalit. Flashová aplikace kromě interaktivních snímků nabízí i textový popisek a vybranými místy provází také mluvené slovo.

Na rozdíl od Street View na Google Maps není možný pohyb po nabízených lokalitách. Virtuální procházky jsou na webu Brna řešeny formou rozhledu z určitého místa: 360 stupňů horizontálně a 180 stupňů vertikálně. Virtuální prohlídka Brna je k dispozici nejen v češtině, ale také v angličtině, němčině a ruštině. Celý projekt vyšel na 1,8 milionu korun, přičemž 1,7 milionu získalo město od Evropské unie. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.