Hlavní navigace

Brno má výluku digitální televize, nejdou multiplexy 1 až 3 z Barvičovy

Televizní diváci v Brně závislí na pozemním signálu z městského vysílače Barvičova dnes budou mít problémy s příjmem většiny programů. České Radiokomunikace totiž úderem šesté hodiny ráno zahájily plánovanou výluku Barvičovy, která se dotkla multiplexů 1 až 3, tedy všech programů České televize, Novy, Primy a TV Barrandov. Výluka potrvá až do odpolední 15. hodiny. Druhého brněnského vysílače Hády se ale nedotkne.

Většina diváků by měla signál zmíněných tří multiplexů naladit i nadále ze zmíněných Hádů, případně z Kojálu, s nimiž vysílač Barvičova tvoří jednofrekvenční sítě (vysílací kanály jsou tedy stejné – multiplex 1 na kanálu 29, multiplex 2 na kanálu 40 a multiplex 3 na kanálu 59). Vzhledem k rozdílné polarizaci vysílání (Barvičova vysílá s vertikální polarizací, Hády a Kojál s horizontální) a nasměrování příjmových antén ale lze očekávat problémy.

Výluka se dnes dotkne i dokrývačů multiplexů 1 a 2 v Huslenkách u Vsetína. Od 7:30 do 15:30 nepůjde naladit veřejnoprávní multiplex České televize na kanálu 29 a multiplex 2 s programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov na kanále 40.

Našli jste v článku chybu?