Hlavní navigace

BSA: pokud víte o nelegálním softwaru u konkurence, oznamte to!

Jiří Macich ml.

Kontroverzní protipirátská organizace Business Software Alliance (BSA) rozjíždí také v České republice kampaň, v jejímž rámci nabádá firmy, aby nahlásily používání nelegálního softwaru u konkurence. Dopis s výzvou obdrží během prvních říjnových dnů dvacet tisíc malých a středních českých firem. Reagujeme tak na značný nárůst počtu žádostí o zásah proti firmám, které užívají nelegální software. Obrací se na nás nejčastěji management firem, které si software poctivě kupují a cítí se nekalou…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kontroverzní protipirátská organizace Business Software Alliance (BSA) rozjíždí také v České republice kampaň, v jejímž rámci nabádá firmy, aby nahlásily používání nelegálního softwaru u konkurence. Dopis s výzvou obdrží během prvních říjnových dnů dvacet tisíc malých a středních českých firem. Reagujeme tak na značný nárůst počtu žádostí o zásah proti firmám, které užívají nelegální software. Obrací se na nás nejčastěji management firem, které si software poctivě kupují a cítí se nekalou hospodářskou soutěží konkurence ohroženi, řekl Jan Hlaváč, tiskový mluvčí BSA pro Českou republiku. Otázkou je, jak a zdali vůbec si firmy mohou navzájem vidět do pomyslné zásuvky s licencemi na používaný software.

Na našem sesterském serveru Podnikatel.cz bude v pondělí 5.10.2009 hostem on-line chatu Jan Hlaváč, mluvčí BSA. Nezapomeňte přijít se svými otázkami – a dost možná můžete v chatu poslat rovnou i žhavé udání … ?

BSA tvrdí, že některé firmy používají pirátský software, aby ušetřily na licencích a získaly tak nekalou výhodu oproti své konkurenci. Zejména specializované společnosti – například konstruktéři, architekti, designéři či grafici – tak mohou ročně na nákupu legálního softwaru ‚ušetřit‘ až statisíce korun, tvrdí Jan Hlaváč. Uvidíme ale, jestli naopak k nekalé soutěži nepovedou vykonstruovaná udání. BSA tvrdí, že se na ní firmy obracejí stále častěji. Letos jde až o několik desítek oznámení každý měsíc. Trend má navíc vzrůstající tendenci a pravděpodobní souvisí se stupňujícím se konkurenčním bojem vyvolaným hospodářskou krizí, řekl Jan Hlaváč. Kolik oznámení se ovšem podařilo řádnou cestou prokázat, to už BSA ve své tiskové zprávě neuvádí.