Hlavní navigace

Bude nástupce Firefoxu 3.5 podporovat ještě Windows 2000?

15. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Michael Connor z Mozilla Corporation přišel s návrhem na úpravu systémových požadavků pro nástupce prohlížeče Mozilla Firefox 3.5. Konkrétně navrhuje ukončit oficiální podporu pro systém Windows 2000. Zjednodušilo by to prý testování i vývoj, tvůrci Firefoxu by nemuseli zápasit s vrtochy zastaralých verzí systému Microsoftu. Dle aktuálních statistik Net Application mají na severoamerickém trhu Windows 2000 podíl už jen 1,24 procenta. Podle listopadových dat české monitorovací služby Navrcholu…

Michael Connor z Mozilla Corporation přišel s návrhem na úpravu systémových požadavků pro nástupce prohlížeče Mozilla Firefox 3.5. Konkrétně navrhuje ukončit oficiální podporu pro systém Windows 2000. Zjednodušilo by to prý testování i vývoj, tvůrci Firefoxu by nemuseli zápasit s vrtochy zastaralých verzí systému Microsoftu. Dle aktuálních statistik Net Application mají na severoamerickém trhu Windows 2000 podíl už jen 1,24 procenta. Podle listopadových dat české monitorovací služby Navrcholu.cz tuzemský podíl Windows 2000 činí 2,44 procenta.

Michael Connor ale navrhuje jít ještě dále a dnes nejrozšířenější Windows XP podporovat až od verze s třetím servisním balíčkem (tedy tím nejnovějším). Tam už by – vzhledem k ne zrovna odpovědnému přístupu řady uživatelů k aktualizaci systému – mohla ovšem Mozilla Corporation narazit. Uvidíme tedy, co z otevřené diskuse nakonec vzejde. Je možné, že úpravy systémových požadavků budou odloženy až do další verze, případně, že nakonec bude vypuštěna jen podpora Windows 2000. Připomínáme, že už Firefox 3.0 nepodporuje Windows 98/Me. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.