Hlavní navigace

Budoucí ředitelka Radiožurnálu nevyloučila propouštění redaktorů

23. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 12. 2008

Český rozhlas 1 – Radiožurnál by mohl po Novém roce propustit některé redaktory, aby ušetřil mzdové náklady a mohl si dovolit získat některé novinářské osobnosti, které jej v minulosti opustily. Časopisu Týden to řekla Hana Hikelová, kterou generální ředitel ČRo Václav Kasík jmenuje od 1. ledna 2009 do nově vzniklé funkce ředitelky zpravodajských stanic ČRo, jež nahrazuje i post ředitele Radiožurnálu.

K TÉMATU: Hana Hikelová se stane šéfkou zpravodajských stanic ČRo

KL22 hlasovani

Já nebudu říkat, že nedojde k žádným personálním změnám, protože to by byl nesmysl. Personální změny se v každé normální fungující firmě dějí. Byla bych docela ráda, kdyby se podařilo získat pár lidí, kteří třeba v minulosti z určitých důvodů odešli z ČRo, řekla Hikelová. Protože však Radiožurnál nemůže pro příští rok počítat s vyšším rozpočtem, musí ušetřit jinde. Hikelová se proto chce podrobněji seznámit s prací redaktorů, kteří do Radiožurnálu nastoupili po „velkém třesku“ před více než rokem, kdy se ředitelkou této stanice stala Barbora Tachecí.

Vzhledem k tomu, že chci získat nové redaktory nebo nějaké získat zpátky a nedostanu větší finanční prostředky, tak je pravděpodobné, že k personální obměně dojde. Nejprve se chci ale podívat na to, jak fungují jednotlivé redakce, potvrdila Hikelová. Na Radiožurnálu jsem teď dva a půl roku nepracovala a přiznám se, že řadu nových lidí neznám, protože tam personální obměna byla obrovská, dodala současná šéfka zpravodajského Rádia Česko.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.