Hlavní navigace

Budoucnost regionálních sítí, sledovanost štědrovečerních pohádek a další programové novinky

Autor: ČT
Jan Brychta

TÝDENNÍ REVIZE – Česká televize uvedla předpremiéru nového komediálního seriálu Dabing Street na HbbTV platformě. Jeho recenzi chystáme už na zítřek.

Doba čtení: 3 minuty

Stačilo málo a programová nabídka volně šířené terestrické televize by po letošním Silvestru výrazně zchudla. V neděli 31. prosince totiž měla původně končit platnost individuálních oprávnění pro kmitočty regionálních multiplexů DVB-T. Přes dvacet multiplexů by se muselo odmlčet a spolu s nimi i desítky televizních programů. Namátkou dětské Déčko (to však souběžně vysílá ještě v celoplošném multiplexu 3), HD verze programů České televize, ale i Barrandov Family, Óčko Expres, TV Noe, Sport 5, Regionálnítelevize CZ, TV Praha či Kinosvět. Zmizet by musely i z přechodových sítí DVB-T2, pokud v nich vysílají, protože tyto multiplexy jsou určeny pouze pro zajištění souběžného vysílání týchž programů ve standardech DVB-T a DVB-T2.

Regionálním sítím DVB-T hrozil na Silvestra konec, mohou ale vysílat až do června 2019

O příběhu krachujícího dabingového studia jsme vás už informovali v článku Sledujte Dabing Street v předpremiéře. Přispějete na Mobilní hospic Ondrášek. Česká televize pro jeho přímé zhlédnutí přišla i se speciálním modrým tlačítkem, kterým se dostanete rovnou na seriál. Jde to ale i přes červenou klasiku, jen trochu zdlouhavěji.

Česká televize ode dneška nabízí Dabing Street v předpremiéře. Přes modré tlačítko

Média inkasovala za reklamu přes sedmdesát miliard korun 

Od ledna do listopadu protekla tuzemskými médii podle výzkumu agentury Nielsen Admosphere reklama v hrubé hodnotě 72,91 miliardy korun. To ve srovnání se 67 miliardami za srovnatelné období loňského roku znamená nárůst o více než šest miliard korun. Tradičně nejvíce peněz spolkla televizní reklama, která vykázala i největší meziroční nárůst. Celkem si zadavatelé objednali reklamní spoty v hodnotě 43,4 miliardy korun, což je oproti loňským 38,3 miliardy zlepšení o více než třináct procent.


Autor: Nielsen Admosphere

Ceníková hodnota televizních spotů odvysílaných v listopadu atakovala hranici šesti miliard korun

AIM spolupracuje s CETINem

Budování infrastruktury pro širokopásmové připojení je poměrně náročné a AIM proto tyto služby nabízí primárně na území hlavního města Prahy a v jejím okolí, například v Mělníku a Neratovicích. V prosinci tak internetové připojení od AIM využívalo kolem dvaceti tisíc domácností, ze kterých se také rekrutuje většina klientů zmíněné IPTV služby Kuki. V letošním roce se ale AIM rozhodl vsadit na další rozšíření vlastního internetového připojení na území celé České republiky, a to ve spolupráci s Českou telekomunikační infrastrukturou známou pod zkratkou CETIN. Díky rozšíření působnosti na celou republiku mohl AIM také o něco zlevnit ceny měsíčních tarifů.

Díky spolupráci s CETINem nabídne provozovatel IPTV služby Kuki rychlé připojení po celé republice

Další DVB-T2 ověřené televizory

Koncem minulého týdne se v seznamu prověřených výrobků kompatibilních s budoucím pozemním vysíláním v DVB-T2/HEVC objevily nové televizory mající pořadové číslo 1211 až 1236. Počet prověřených televizorů už dávno překročil tisícovku, set-top boxů v něm ale není ani dvacet… Naposledy byly zkoušeny čínské televizory značky Skyworth, o čemž jsme vás informovali v samostatném článkuDalší třicítka televizorů prošla testem DVB-T2 ověřeno. Tentokráte jsou čínské, a dokonce i v OLED.

Samsung UN40J5000AGXZS.
Autor: Samsung

Samsung UN40J5000AGXZS.

Ověřené televizory pro české DVB-T2? Je tu poslední letošní várka se značkami Philips a Samsung

Štědrovečerní pohádka

Pro české televizní prostředí jde o nedělitelné spojení pohádek a Vánoc, které se projevuje ve světě filmu a televize tak výrazně, že jsme v tomto ohledu evropskou (a patrně i světovou) raritou. Téměř polovinu vysílacího času televize veřejnoprávní i komerční letos o vánočních svátcích „obsadily“ pohádky. Od půl sedmé ráno až do odpoledních hodin a večer alespoň v hlavním vysílacím čase.

Letošní pohádka České televize Nejlepší přítel: Peklo na zemi i čert jako autorita

Pohádka Nejlepší přítel s výtečnou sledovaností. A hned je na Youtube…

TVCON 2018 Tip goNET

Marie Terezie na RTVS

Zatímco Česká televize má naplánovanou premiéru koprodukční dvoudílné série až na Nový rok, slovenská veřejnoprávní Jednotka odvysílala historické drama o Marii Terezii v pondělí a v úterý.

Sledovanost dvoudílné Marie Terezie trhala na Slovensku rekordy

Našli jste v článku chybu?