Hlavní navigace

Build Your Own Browser: vytvořte si vlastní edici Firefoxu

21. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na setkání Mozilla Summit 2010 byla představena iniciativa Build Your Own Browser. Kdokoliv si díky ní může vygenerovat vlastní edici webového prohlížeče Mozilla Firefox. Stačí bezplatná registrace a vyplnění jednoduchého formuláře, v němž se ona vlastní edice přizpůsobí. Přidat lze například vlastní vyhledávací modul nebo vlastní záložky. Dále je možné zvolit si některý z nabídnutých lehkých motivů vzhledu Personas nebo některé z omezeného výběru rozšíření. Dále lze nadefinovat, pro které…

Na setkání Mozilla Summit 2010 byla představena iniciativa Build Your Own Browser. Kdokoliv si díky ní může vygenerovat vlastní edici webového prohlížeče Mozilla Firefox. Stačí bezplatná registrace a vyplnění jednoduchého formuláře, v němž se ona vlastní edice přizpůsobí. Přidat lze například vlastní vyhledávací modul nebo vlastní záložky. Dále je možné zvolit si některý z nabídnutých lehkých motivů vzhledu Personas nebo některé z omezeného výběru rozšíření. Dále lze nadefinovat, pro které platformy má být edice k dispozici a v jakých jazykových mutacích bude dostupná.

Pokud pak edice projde schvalovacím procesem, je možné ji začít šířit. Této novinky mohou využít jak jednotlivci pro osobní užití, tak třeba i firmy. Netřeba se obávat kolize s ochrannými známkami. Možnosti uzpůsobení jsou však dost omezené. Například nelze změnit výchozí resp. domovskou stránku a na lištu se záložkami je možné přidat jen tři vlastní položky. Na druhou stranu je zase možné provázání s kolekcemi rozšíření na Mozilla Add-ons. Touto cestou lze uživatelům doporučit zajímavé doplňky. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.