Hlavní navigace

Bukovou horu čeká výluka, v severních Čechách z ní nepůjde televize ani rozhlas

Lukáš Polák

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Devítihodinovou výluku hlavního severočeského televizního a rozhlasového vysílače Buková hora naplánovaly na úterý 28. dubna, tedy zítřek, České Radiokomunikace. Úderem šesté hodiny ranní se z této lokality odmlčí celoplošné televizní multiplexy 1, 2 a 3. Od deváté hodiny dopoledne se k výluce přidají i veškeré rozhlasové stanice. Vysílání by mělo být obnoveno nejpozději v 15 hodin. Výluka se dotkne i řady návazných dokrývačů DVB-T, které využívají primární signál z Bukové hory.

WT100 tip 1

Výluka ve vysílání se bude týkat programů veřejnoprávního multiplexu 1 České televize, multiplexu 2 s programy televize Nova, Prima a Barrandov a multiplexu 3 s programy Déčko, Prima love, Prima Zoom, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV a Kino Barrandov. Výluka rozhlasového vysílání se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 90,9 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 104,5 MHz, ČRo Sever na frekvenci 88,8 MHz, Frekvence 1 na frekvenci 93,5 MHz a Rádio Impuls na frekvenci 102 MHz.

Výluka televizního a rozhlasového vysílání z vysílače Ústí nad Labem – Buková hora se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z okolních vysílačů Praha město, Praha – Cukrák, Liberec – Ještěd a Chomutov – Jedlová hora, které rovněž pokrývají určité oblasti Ústeckého kraje, se výluka netýká.