Hlavní navigace

Byl představen Palm Pre 2 s WebOS 2.0

21. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Představen byl dlouho očekávaný chytrý mobil Palm Pre 2 se systémem WebOS 2.0. Tento nový smartphone dostal do vínku multidotykový displej s úhlopříčkou 3,1" pracující v rozlišení 320×480 pixelů. Vybaven je hardwarovou QWERTY klávesnicí vysouvající se na užší straně telefonu, takže je poněkud stísněnější než tradiční horizontálně orientované klávesnice. Ve výbavě je též GPS navigace a fotoaparát (pět megapixelů) s LED bleskem a podporou záznamu videa. Nechybí akcelerometr a senzory snímající…

Představen byl dlouho očekávaný chytrý mobil Palm Pre 2 se systémem WebOS 2.0. Tento nový smartphone dostal do vínku multidotykový displej s úhlopříčkou 3,1" pracující v rozlišení 320×480 pixelů. Vybaven je hardwarovou QWERTY klávesnicí vysouvající se na užší straně telefonu, takže je poněkud stísněnější než tradiční horizontálně orientované klávesnice. Ve výbavě je též GPS navigace a fotoaparát (pět megapixelů) s LED bleskem a podporou záznamu videa. Nechybí akcelerometr a senzory snímající přiblížení a okolní světlo.

Palm Pre 2 má k dispozici 16 GB pro data, z nichž zhruba 15 GB bude k dispozici pro uživatele. Půjde jsem ukládat třeba video v MPEG-4 a H.264 nebo hudbu v MP3 a ACC, s jejichž přehráváním mj. si Palm Pre 2 poradí. Telefon půjde využít i jako mass storage zařízení. Chybí ovšem slot na paměťové karty. O konektivitu se má postarat podpora WiFi (b/g) a sítí třetí generace. Zařízení bude možné využít jako hotspot. Rozměry? 59,6 x 100,7×16.9 mi­limetru. Hmotnost? 145 gramů.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).