Hlavní navigace

Bývalá tvář televize Z1 Jan Zika zpět na obrazovce - ve zprávách na ČT 24

17. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jan Zika, kterého si mohou diváci pamatovat coby moderátora zpráv na dnes již neexistujícím tematickém kanálu Z1, začal vykonávat stejnou pozici ve veřejnoprávní ČT 24.

Televizní diváci mohou vidět opět bývalou tvář zpravodajského kanálu Z1 Jana Ziku v roli, v jaké ho znali ještě před necelým rokem a půl. Zika už sice delší dobu působí ve zpravodajství České televize, ale před několika dny se objevil jako hlas a tvář Zpráv na kanálu ČT 24. Pro diváky, kteří pravidelně sledovali televizi Z1, jež ukončila své vysílání začátkem loňského roku, nejde o nikoho neznámého. Právě Zíka se 25. ledna jako poslední zprávař s diváky komerčního kanálu loučil.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize vyměnila šéfeditora ČT 24 Ondřeje Kopu za Františka Lutonského

Na Kavčích horách bylo v posledních dnech okolo zpravodajství poměrně živo. Šéfeditorem kanálu ČT 24 se stal dosavadní moderátor František Lutonský, který nahradil Ondřeje Kopa. V redakci zpravodajství ČT skončila i dramaturgyně pořadu 168 hodin Angelika Bazalová, která přešla do sekce Nová média. Nejvýznamnější změnou však byl odchod artdirectora ČT 24 a ČT 4 Alana Záruby, který přijal nabídku televize Nova na pozici šéfgrafika zpravodajství a publicistiky.

Jan Zika oznamuje konec vysílání zpravodajského kanálu Z1 v lednu 2011.
Repro foto: vysílání televize Z1 (archiv)

Jan Zika oznamuje konec vysílání zpravodajského kanálu Z1 v lednu 2011.

Jan Zika na zpravodajském kanálu ČT 24 v květnu 2012.
Autor: repro foto ČT 24

Jan Zika na zpravodajském kanálu ČT 24 v květnu 2012.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.