Hlavní navigace

Bývalý majitel parlamentní televize 24cz získal další satelitní licenci

10. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 1. 2008

Pro české, ale i všechny ostatní evropské televizní diváky by měl zřejmě ještě letos začít vysílat nový satelitní kanál Play TV, za kterým stojí bývalý majitel české parlamentní televize 24cz Jan Fulín. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém prvním letošním zasedání tento týden udělila vysílací licenci společnosti Play Media, již z poloviny ovládá Fulín a z poloviny společnost Astro Capital, která rovněž patří Fulínovi.

Licence je platná na 12 let a opravňuje provozovatele vysílat ve všech evropských státech. Firmu Play Media zapsal obchodní rejstřík loni v listopadu, sídlí v pražské Cimburkově ulici, odkud vysílal parlamentní kanál 24cz a má se mj. zabývat vydavatelskou a nakladatelskou činností, výrobou a prodejem zvukových a obrazových záznamů, reklamní činností či marketingem.

Jana Fulína se serveru DigiZone.cz nepodařilo zastihnout, ale podle serveru Parabola.cz by se měla Play TV zaměřit na soutěže, zábavu a herní programy. Má přinést také osvětové, hudební a sportovní pořady a počítá s vysíláním reklamy a teleshoppingu. Vysílat bude volně přes družici Astra 1KR na pozici 19,2 stupně východně. Odstartovat musí do 360 dnů od chvíle, kdy provozovatel převezme písemné vyrozumění o udělení licence.

UXD

V parlamentní stanici 24cz se Fulín angažoval od ledna 2005, kdy v ní prostřednictvím firmy Espanta koupil menšinový podíl a získal předkupní právo na zbylou část licencované společnosti Region Media. V roce 2006 Fulínovu firmu Espanta koupil podnikatel v realitách Miloš Červenka, jmenoval ředitelem 24cz bývalého moderátora České televize a reportéra Novy Daniela Častvaje, ale Fulína v televizi ponechal.

Poté, co soud loni v létě Červinkovi obstavil na žádost jeho obchodního partnera veškeré účty, se 24cz dostala do finančních potíží a začátkem září přerušila vysílání. Koncem téhož měsíce Častvaj oznámil, že 24cz končí.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.