Hlavní navigace

Bývalý šéf Českého rozhlasu Duhan porušil zákon, hřešili i bývalí radní

Lukáš Polák

Peter Duhan se v minulosti Daně Jaklové odvděčil tím, že ji dva roky po ukončení jejího mandátu v Radě ČRo angažoval jako placenou poradkyni pro program.

Doba čtení: 1 minuta

Dnes již bývalý generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan porušil zákon o tomto veřejnoprávním médiu, kdy v instituci zaměstnával svého syna Andreje. Na dnešním zasedání se na tom shodli v čele s novým předsedou Petrem Šafaříkem všichni přítomní členové kontrolního orgánu Českého rozhlasu. Zákon zároveň posunuli i bývalí radní Tomáš Ratiborský a Dana Jaklová. Ratiborský taktéž tím, že v Českém rozhlasu byl zaměstnán jeho syn. Bývalá předsedkyně Rady ČRo Dana Jaklová měla v minulosti přímý vliv na zvolení Duhana prozatímním a později generálním ředitelem.

ČTĚTE TAKÉ: Peter Duhan dostane od Českého rozhlasu odstupné 2,72 milionu korun a prémii

Duhan se později Jaklové odvděčil tím, že ji dva roky po ukončení jejího mandátu v Radě ČRo angažoval jako placenou poradkyni pro program. Toto angažmá bývalé předsedkyně kontrolního orgánu Českého rozhlasu skončilo letos v dubnu poté, co byla Poslaneckou sněmovnou zvolena členkou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a další prací pro rozhlas by porušovala zákon. Radní Českého rozhlasu zároveň navrhli pro prozatímního generálního ředitele Karla Zýku měsíční mzdu 150 tisíc korun. Tuto částku následně radní schválili. 

Našli jste v článku chybu?