Hlavní navigace

Bývalý šéf techniky Óčka vede firmu Hybrid na vývoj aplikací pro Smart TV

Lukáš Polák

„HbbTV už není jenom formát budoucnosti, ale teď už i současnosti. Tato revoluční technologie skýtá obrovské příležitosti pro celý televizní trh,“ uvedl Lukáš Hnilička.

Doba čtení: 1 minuta

Lukáš Hnilička, dlouholetý technický ředitel hudební televize Óčko, se od letošního roku coby předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Hybrid na plno podílí na vývoji systémových řešení pro televizní kanály a také hybridní aplikace pro komerční využití. Hnilička provedl za dobu šéfování technice Óčka tuto televizi prakticky všemi důležitými milníky. Šlo nejen o již zmiňované hybridní aplikace (HbbTV), ale také opětovný návrat do multiplexu 3 Českých Radiokomunikací, stěhování televize do budovy Mafra Media nebo spuštění dvou nových kanálů Óčko Gold a Óčko Expres.

K TÉMATU: Óčko změní po sedmi letech technického ředitele, Lukáš Hnilička z televize odchází

HbbTV už není jenom formát budoucnosti, ale teď už i současnosti. Tato revoluční technologie skýtá obrovské příležitosti pro celý televizní trh. Celá tato platforma je stále na začátku. Avšak pomyšlení na možnosti, které stále objevujeme a následně realizujeme, jsou opravdu vzrušující, uvedl Lukáš Hnilička a ke svému novému působišti doplnil: Umíme vyrobit cokoliv a komukoliv na míru. Od jednoduché statické aplikace vhodné třeba pro rozšiřující komunikaci produktu vysílanou běžně v TV až po zcela dynamické aplikace. Právě rok 2016 označil bývalý šéf techniky Óčka za rok patřící platformě HbbTV.

Našli jste v článku chybu?