Hlavní navigace

Carl Icahn stupňuje tlak na současné vedení Yahoo

Jiří Macich ml.

Miliardář Carl Icahn, který chce dovést Yahoo do rukou Microsoftu, přilil olej do ohně. Členům současného vedení americké internetové společnosti vzkazuje, že pokud nebudou vstřícnější při jednání s Microsoftem, mohou brzy přijít o svá místa. Carl Icahn akcionářům poslal dopis, ve kterém nenechává na současném vedení Yahoo nit suchou. Pod vedením zakladatele Jerryho Yanga jsou prý kroky Yahoo sebezničující. Objevila se totiž také informace, že Microsoft chtěl Yahoo koupit už loni v lednu a byl…

Doba čtení: 1 minuta

Miliardář Carl Icahn, který chce dovést Yahoo do rukou Microsoftu, přilil olej do ohně. Členům současného vedení americké internetové společnosti vzkazuje, že pokud nebudou vstřícnější při jednání s Microsoftem, mohou brzy přijít o svá místa. Carl Icahn akcionářům poslal dopis, ve kterém nenechává na současném vedení Yahoo nit suchou. Pod vedením zakladatele Jerryho Yanga jsou prý kroky Yahoo sebezničující. Objevila se totiž také informace, že Microsoft chtěl Yahoo koupit už loni v lednu a byl připraven zaplatit 40 dolarů za akcii. I já jsem šokován, kam až Jerry Yang a členové správní rady Yahoo zašli, aby si udrželi funkce a znemožnili akcionářům, aby sami rozhodli, zda chtějí firmu prodat Microsoftu, cituje ČTK z dopisu, který Carl Icahn rozeslal akcionářům.

Vedení Yahoo reagovalo tak, že Carl Icahn překrucuje fakta a manipuluje s nimi. Naopak vyzdvihlo nové partnerství, které firma uzavřela s řetězcem Wal-Mart a tvrdí, že prý je spolupráce s Microsoftem stále možná a dalším jednáním se nebrání. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?