Hlavní navigace

Čekáte na monitor s technologií Quantum Dot? Najdete ho pod značkou Philips

17. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Philips
Příznivá cena, výborná výbava, zajímavé vlastnosti a také nízká spotřeba. To slibuje Full HD novinka společnosti MMD vyrábějící monitory Philips.

Philips 276E6ADSS bude tento měsíc ke koupi za 8.990 Kč. Nabídne za to obrazovku typu AH-IPS s úhlopříčkou 69 cm (27"), rozlišením 1 920 × 1 080 bodů (Full HD) a pohledovými úhly 178° ze všech stran. A rovněž technologii Quantum Dot Color a 99% podporu barevného prostoru Adobe RGB.

Monitor s dotykovými tlačítky je s odezvou panelu 5 ms určen pro aplikace s akčnějším obsahem, například pro hraní her, video či jako výstup ze set-top boxu, reproduktory jsou zabudované, výkon zesilovač uveden nebyl.

ČTĚTE TAKÉ: Philips 55PUS8700 – test televizoru modelové řady 2016 s s Android TV (5.1).

Test 4K monitoru Philips 241P6VPJKEB.

MM socky3

Spotřeba monitoru za provozu je udávána na 45 wattů a s tou odhadovanou roční (66 kWh) patří do energetické třídy C. Za pozornost stojí i konektorová výbava a u Philips 276E6ADSS najdete HDMI (MHL), HDMI audio, digitální DVI-D i běžné analogové VGA (D-Sub). Napojíte ho tudíž na opravdu cokoli.

František Koutník, country manager pro Českou republiku a Slovensko, uvedení monitoru komentuje slovy: U typického LCD monitoru dochází k únikům mezi RGB kanály, což snižuje kvalitu pokrytí barevné škály. Nový LCD monitor s technologií Quantum Dot Color dosahuje mnohem ostřejších rozdílů v barevných kanálech a přináší proto konzistentní, živé barvy v celém barevném rozsahu.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.